Ładne, przejrzyste CV – wzór do pobrania

wzór cv do pobrania

Odkąd na blogu rozgościły się wpisy z projektami do wydruku, zyskałam poczucie, że robię coś naprawdę przydatnego. Nic nie napędza do działania lepiej, niż zdjęcie prezentów udekorowanych moimi etykietami, czy mail z podziękowaniem za prezent dla mamy. Po opublikowaniu kilku projektów, uznałam, że warto rozszerzyć tę kategorię i pomyśleć o sprawach nieco poważniejszych niż dekoracje i prezenty. Od razu przyszedł mi na myśl wzór CV.

Każdy dorosły człowiek prędzej, czy później musi zmierzyć się z jego tworzeniem. Każdy również zastanawia się jak to zrobić. Pójść w klasykę, czy silić się na oryginalność? Tworzyć od podstaw, czy poszukać gotowca? A jeśli już tworzyć, to w jakim programie? Postanowiłam trochę ułatwić te dylematy i stworzyłam darmowy projekt CV do własnoręcznego uzupełnienia.Starałam się odrobinę odejść od standardowych motywów i zachować przy tym umiarkowany minimalizm. Internet pełen jest przykładów nietuzinkowych CV, ale sądzę, że pogoń za oryginalnością to działka branży kreatywnej. Aplikując na stanowiska z innych branż, lepiej odpuścić sobie fajerwerki i postawić na estetykę i przejrzystość.

Moje trzy podstawy dobrego CV:

 • Czytelność
  Uporządkowana struktura, odpowiednio dobrany font.
 • Selekcja informacji
  Dobre CV powinno (choć nie musi) mieścić się na jednej stronie. Warto przemycać jedynie najważniejsze informacje. Dodawanie napisu „Curriculum vitae” lub listy wszystkich ukończonych szkół z podstawówką włącznie, uważam za niepotrzebne.
 • Eksport do pdf
  Eksport zapewnia niezmienność pliku. Nie ma wówczas obawy, że na komputerze pracodawcy coś się przesunie, usunie, że wyświetli się w nieodpowiednim foncie.

cv-wzory-do-pobrania

Początkowo w tym wpisie miało pojawić się kilka wzorów, ale po drodze miałam tak wiele znaków zapytania, dotyczących najwygodniejszego w edycji formatu, że postanowiłam opublikować jeden na próbę i poczekać na informację zwrotną. Moim założeniem była dostępność i łatwość edycji dla wszystkich bez wyjątku, z tego powodu zdecydowałam się na formaty .psd oraz .doc.

W jakich programach możesz edytować CV?

 • Format .psd można otworzyć i edytować w Photoshopie.
 • Format .doc wyedytujesz w Wordzie. Projekt powinien się poprawnie wyświetlać również w jego darmowym odpowiedniku – Libre Office.

Niezbędny font:

Aby wzór CV wyświetlał się poprawnie, niezbędne jest posiadanie fonta Lato. Jeśli nie jest on zainstalowany na Twoim komputerze, możesz pobrać go z ze strony LatoFonts.

EDYCJA PLIKU .PSD (KLIKNIJ I ROZWIŃ)

Jak wyeksportować plik do .pdf?

W górnym menu wybieramy „Plik” > „Zapisz jako…”, a następnie z listy „Format” wybieramy „Photoshop PDF”.

Jak wstawić własne zdjęcie?

Rozwiń warstwę „Zdjęcie”, znajdź element „Zdjęcie CV” i kliknij na niego dwukrotnie – zostaniesz przeniesiony do osobnego okna. Tam wklej własne zdjęcie, zastępując nim przykładowe, a następnie zapisz plik (Ctrl + S) i wróć do projektu CV. Zdjęcie pojawi się automatycznie w okrągłej ramce.

EDYCJA PLIKU .DOC (KLIKNIJ I ROZWIŃ)

O czym pamiętać, wstawiając własne zdjęcie?

Jeśli wstawimy własne zdjęcie do pliku, koniecznie musimy zmienić jego formatowanie. W tym celu klikamy na nie prawym przyciskiem myszy, wybieramy „Formatuj obraz”, szukamy zakładki „Układ” i wybieramy opcję „Przed tekstem”. Dzięki temu możemy ustawić je w dowolnym miejscu, bez zmian w formatowaniu tekstu.

Czy mogę wstawić własne zdjęcie tak, by automatycznie pojawiło się w takiej formie jak we wzorze?

Niestety, jest to możliwe tylko przy edycji za pomocą Photoshopa. W przypadku Worda lub LibreOffice, potrzebujemy wcześniej przygotowanego zdjęcia. Jeśli nie wiesz, jak zrobić okrągłe zdjęcie bez tła, zajrzyj do tego wpisu.

Jak wyeksportować plik do .pdf?

Wybieramy zakładkę „Plik” > „Eksportuj” i wybieramy „Utwórz dokument PDF/XPS”.

Dlaczego w LibreOffice wokół obrazków pojawia się białe obramowanie?

To sposób wyświetlania tego programu. Obramowanie pojawia się tylko w czasie edycji,  jeśli włączysz podgląd wydruku lub wyeksportujesz plik, powinno zniknąć.

Pobierz wzory CV:

Wzór CV .psd Wzór CV .doc

Jeśli tylko nasuwa Wam się jakieś pytanie lub sugestia, dajcie znać. Postaram się uzupełniać rozwijaną listę pytań i odpowiedzi. Na swoją premierę czekają już kolejne wzory, więc chyba możemy nazwać ten wpis początkiem nowej, blogowej serii. Przyjemnego korzystania!

Zobacz pozostałe wzory CV

 • Ewa

  Super, że w końcu pojawił się ten post! Szkoda jednak, że tylko jeden wzór. Tak jak piszesz, wydaje mi się, że formaty .doc oraz .psd są najpopularniejsze i najbardziej odpowiednie. Z niecierpliwością czekam na kontynuację :)

  Dyskutowałabym też z tym o mieszczeniu się na jednej stronie – to wszystko zależy od doświadczenia i ilości informacji znajdujących się w CV. Sama żyłam w takim przeświadczeniu długi czas, jednak jakiś czas temu przegadałam temat z kilkoma znajomymi siedzącymi w temacie HR (lub pracującymi jako rekruterzy) i dowiedziałam się, że jednostronne CV to mit. Owszem, fajnie zmieścić się na jednej stronie – ale nic na siłę. Jeśli ma się to odbyć kosztem np. przejrzystości, to warto skomponować CV na dwóch stronach. Wtedy jednak koniecznie należy zawrzeć najważniejsze informacje (doświadczenie) na 1 stronie.
  Fajnie też, że pamiętałaś o miejscu na „o mnie”, choć ja bym to nazwała „profilem” ;) W wielu wzorach do CV ten aspekt jest pominięty, a to bardzo ważne okienko.

  • Dlatego też w tym punkcie pojawiło się słowo „powinno”, a nie „musi”, on sam dotyczył jedynie wodolejstwa. Nikt nie potraktuje dwustronnicowego CV jako błąd, jeśli zawiera same konkretne, przydatne w rekrutacji informacje :)

 • Nie do końca się zgodzę, oczywiście jeśli nie mamy dużego doświadczenia i wielu informacji do przekazania to optymalna jest 1 str., ale wiem, że rekruterzy (chodzę na szkolenia, więc ogarniam ;d) akceptują CV na max. 2 str., a list motywacyjny na 1 ;)

 • ewa

  Świetne CV! Działa w doc. i nie mogę się doczekać na kolejne odsłony:)

  • Dzięki za informację! :)

   • hej Paula, ja otworzyłam CV w Pages (MacBook) i niestety ale się rozjeżdża :(

    • Format Worda niestety niemal zawsze rozjeżdża się w Pages, zwłaszcza te bardziej rozbudowane formy.

 • Moje cv jest na dwie strony i nawet nie probuje zmiescic tych wszystkich informacji na jednej. Polecam wybrac sie do biura karier i innych tego typu miejsc, gdzie otrzymamy profesjonalne porady i uwagi dotyczace cv i budowania naszej zawodowej kariery.

  • To prawda, też wiele słyszałam na temat tych „śliskich” danych, ale większość rekruterów, których opinię poznałam, była zgodna, że to zwyczaje typowo amerykańskie, gdzie bardzo ostrożnie podchodzi się do kwestii segregacji rasowej. U nas nadal wiek i zdjęcia są mile widziane, aczkolwiek już nie tak rygorystycznie wymagane jak kiedyś :)

  • Dyskryminacji kogo przez kogo? Bo nie do końca rozumiem. W CV ja udostępniam dane o sobie – nie pytana – więc jak może być mowa o jakiejkolwiek dyskryminacji?

   • Chodzi o to, że pracodawca mógłby nie chcieć Cię zatrudnić, mimo posiadanych przez Ciebie konsekwencji, bo np. w jego mniemaniu byłabyś za młoda na dane stanowisko. Ja w swoim CV nie mam podanej daty urodzenia czy stanu cywilnego, bo moim zdaniem są one zbędne.

    • Biorąc pod uwagę fakt, że raczej nie zatrudnia się nikogo bez rozmowy kwalifikacyjnej, mój wiek i tak pozna i, jeśli jest to dla pracodawcy powód do niezatrudnienia mnie, chętnie sobie oszczędzę zbędnej wycieczki wpisując tą wiadomość w cv. Stanu cywilnego też nie wpisuję – bo to faktycznie jest zbędne.

   • Chodzi o np. Plec- w wielu ogloszeniach o prace nie nalezy wpisywac „szukam kobiety”. Tak samo pod dyskryminacje mozna podciagnac te informacje w cv. Kolejna sprawa to narodowosc ( w Polsce nie ma wielu, ale juz na zachodzie tak), zdjecie, stan cywilny ( potencjany pracodawca, ktory przeczyta, ze jestes zareczona, moze szybko wydedukowac, ze bedziesz planowac slub- dziecko- urlop macierzynstwo- problem). Jest wiele takich drobnych haczykow, o ktorych nie myslimy na poczatku. Ja wlasnie o tym dowiedzialam sie m.in. W biurze karier i na bezrobociu, gdzie otrzymalam profesjonalne porady (uk).

    • Niech dedukuje na zdrowie :) Co prawda nie wpisuję stanu cywilnego – jak wspomniałam – a bycie zaręczonym nie jest nawet rodzajem stanu cywilnego, ale moim zdaniem, skoro ja chcę wiedzieć jakie mam możliwości rozwoju w firmie i w jaką stronę firma zmierza, to i pracodawca może chcieć wiedzieć, jakie są moje plany na najbliższych kilka lat, jeśli takowe posiadam. Oczywiście mówię o planach rzutujących na pracę. Co z tą wiedzą zrobi – to już zależy od jego podejścia do pracowników i inteligencji.

     I nadal stoję na stanowisku, że w moim CV mogę pisać o sobie co chcę. Również kolor skóry, ilość dzieci i kategorię wojskową :P A wnioski z takiego CV wyciągnie sam dla siebie każdy, kto je ode mnie dostanie i zgodnie z nimi zaproponuje mi albo pracę, albo badanie kontrolne u psychologa :)

  • My LittleRedThink

   Hm, to ciekawe. Większość pracowdawców, z którymi miałam styczność (staże, zajęcia praktyczne na zajęciach) właśnie sugeruje, żeby zdjęcia dawać ;) A płeć i tak wyjdzie na rozmowie, więc chyba nie trzena się tego bać.

  • olka

   To chyba w Ameryce, ale nie u nas… Ja się często spotykam z ogłoszeniami: prosze do cv i listu motywacyjnego dołączyć zdjęcie. To zdecydowanie nie polskie tendencje, do niedyskryminowania ze względu na płeć czy wygląd :/

 • Ten wzór bardzo mi się podoba i dziękuję Ci za niego. Jeśli w przyszłym roku okaże się, że mogę wrócić do pracy w zawodzie, to chętnie z tego CV będę czerpała inspiracje i dostosuję go do swoich potrzeb (np. u pedagogów najważniejsze jest wykształcenie i specjalizacja, czyli jakie mam kwalifikacje i pewnie je dałabym jako pierwsze).

  Jeśli tylko zdecydujesz się tworzyć kolejne wzory, to chętnie je zobaczę. :)

 • Ula, masz rację, wydrukowane CV ma marginesy dookoła, ale w dalszym ciągu wygląda to spójnie i estetycznie :)

 • Właśnie szukam pracy i stworzyłam uderzająco podobne CV. Nie jest takk dopracowanej ak twoje, raczej wzorowałam się na tym co było w sieci. I muszę sie zgodzić z tobą, że format PDF o mus!
  Od siebie dodam jeszcze, że fajnie jest wrzucić link do swojego profilu na Linkedin. Widzę, że to działa!

 • Małgorzata

  W końcu się doczekałam :) Bardzo ładne, przejrzyste CV, zaraz zabieram się za edycję. Swoją drogą zawsze bałam się używać czcionek mniejszych niż 11-12, bo bałam się, że będzie nieczytelnie, a u Ciebie jest nawet 9 i nadal wszystko jest widoczne. Dzięki Paula!

 • bardzo ładne cv, lubię takie klasyczne rozwiązania, dzięki :)

 • PSD można otworzyć także w darmowym GIMPie, bo przecież nie każdy ma PhotoShopa :) Bardzo ładne CV – nie jest nudne, ale też nie przytłacza.

  • Format .psd otworzymy w Gimpie, ale niestety nie edytujemy za jego pośrednictwem tekstu, ponieważ Gimp traktuje warstwę tekstową Photoshopa jako zwykłą warstwę.

 • szkoda ze w szkole takich nie uznają, bo musi być takie nijakie, nudne i wymieszane….

 • Fajne, takie inne niż zwykle. Na pewno rzuci się w oczy potencjalnemu pracodawcy :)

 • Bardzo fajny wzór – dzięki :) Oczywiście od razu przetestowałam – obie wersje działają jak najbardziej poprawnie :)

 • Paula, bardzo fajny projekt! Aż żałuję, że już nie muszę rozsyłać CV ;) ale obiecuję polecać tym co potrzebują.

 • Ładny, schludny i co najważniejsze przejrzysty wzór. Myślę, że będzie pomocny dla wielu osób :)

 • Madlen

  Spadłaś mi z nieba, bo właśnie szuakałam jak upiększyć swoje C.V. ;)

 • Rewelacja! Bardzo podobają mi się takie nieszablonowe CV, ale nigdy nie wiedziałam jak się za to zabrać :)

 • Katsuumi

  Pisząc pracę inżynierską nauczyłam się, że zdecyyyydowanie warto eksportować pliki do PDF! :)

 • Super, dziękuję :)

 • Piękny jest ten szablon, bardzo ładnie zaprojektowany :) Muszę tu odesłać moją kuzynkę która ostatnio mi wspominała, że marzy jej się wypasione CV.

 • fa_lu

  Świetna robota!! Dzięki! :-)

 • Paulina Rej

  Mam pytanie, jak zrobić takie samo zdjęcie w CV jak przed edycją ? jak zrobić to kółko i mniejszy format zdjęcia ? z góry dzięki !
  ps. genialna robota :)

  • Paulina, we wpisie wszystko jest wyjaśnione. Jeśli korzystasz z formatu .psd możesz podstawić zdjęcie automatycznie, w pliku .doc należy edytować zdjęcie w zewnętrznym programie, zapisać w formacie .png i wstawić do wzoru. Polecam skorzystać z Canvy i jej ramek :)

 • My LittleRedThink

  Brakuje tylko formułki na dole „zgoda na przetwarzanie danych” ;). Ładne CV, chociaż ja aktualnie myślę, jak zrobić ładne na dwie strony, bo przez różne działalności na studiach – informacje mi się nie mieszczą.

 • Kod nie jest niezbędny, śmiało możesz go pominąć :) Ewentualnie rozważ pomniejszenie rozmiaru fontu w tym akapicie.

 • Super, że jest miejsce na krótkie podsumowanie zawodowe. Przejrzyście, super :)

  • Paula, tak sobie teraz myślę, że często jak się zapisuje do PDFa z PS to wychodzi wielki gigant, typu 10 MB. Może warto poradzić czytelnikom, jak zapisać, by był to mniejszy plik, ale wciąż dobrej jakości. Sama zastanawiam się czy w przypadku CV lepiej CMYK czy RGB itd :) Może masz jakieś przemyślenia? :)

   • Jasne, pomyślę o tym, dzięki :)

 • Karolina

  Przetestowane na Libre Office – wszystko pięknie działa. Po eksporcie wygląda cudnie :)

 • Paulina

  Fantastyczny pomysł i wykonanie :)

 • Pingback: Przekrój miesiąca. Co robiłam w maju? - Blue Kangaroo()

 • Bardzo ciekawy wzór +100 do przejrzystości. Dzięki!

 • Bardzo podoba mi się te CV, sama zaprojektowałam swój CV i robi to różnicę kiedy rekruter dostaje coś innego niż zwykle może przykuć uwagę

 • bardzo ładne CV! mam tylko jedną uwagę – chyba na samym dole powinna się znaleźć formułka „wyrażam zgodę na przetwarzanie danych…”

  • Zawsze można ją dopisać, wzór jest w pełni edytowalny :) Postaram się o niej pamiętać przy następnych propozycjach :)

 • Łał, ładne, eleganckie, czytelne… Szkoda, że dopiero teraz umieściłaś ten projekt, a nie np. miesiąc temu ;) Ale przy następnej okazji wykorzystam!

 • Podoba mi się :) Ładny projekt :)

 • Skorzystałam! Dziękuję :) Idealny wzór – nie jest ani za prosty, ani przesadzony. Spokojnie można go zastosować w branży finansowej :)

 • Świetnie wygląda, na tle zwyczajnych cv to od razu przykuło by uwagę :) chwilowo nie potrzebuję, ale z pewnością skorzystam ja albo ktoś bliski :D super pomysł! więcej takich :)

 • Pingback: Ładne rzeczy! #4 | haniako()

 • Cudownie, akurat szukam pracy, ten wzór na pewno się przyda, bardzo Ci dziękuję! :)

 • give me more! :)

 • Barbara Dąbrowska-Górska

  Czy mogłabyś polecić jakąś fajną stronkę z wzorami CV?

 • Hej!! Baardzo dziękuję za wzór!

  A czy już są te nowe wzory cv, o których piszesz w poście? Czy jeszcze musimy poczekać? :)

 • Super wpis! Dzięki za wzór ;) Wprawdzie póki co pracę mam, ale wiadomo – prędzej czy później człowiek może zapragnąć zmian ;)

 • Fantastyczne CV! Robi wrażenie, zdecydowanie masz talent do tego.
  Pozdrawiam :)

 • Tak to ja lubię, wpadam na bloga bardzo przypadkiem i od razu prezent na dzień dobry, właśnie piszę nowe cv. W takim razie zostaje tu na dłużej.
  Pozdrawiam Marta

 • Lucyna Bodzek

  Witam! Chciałabym skontaktować się z Panią mailowo, ale odrzuca mi maile do Pani jako niedostarczone. Czy ma Pani jeszcze jakis inny adres, na który mogę wysłać wiadomość? Pozdrawiam
  Lucyna Bodzek

 • Dziękuję Ci za ten wpis! <3

 • Wzór jest piękny! Właśnie uaktualniłam swoje CV dzięki Tobie – niech Francuzi też poznają polską jakość i design ;) Mam tylko drobne pytanie (laik, laik) – jak zrobiłaś okrągłe zdjęcie? Bardzo chętnie bym się tego nauczyła.

 • Dobrze wyglądające CV to podstawa :) Dziękuję!

 • Dodaj dolne obramowanie komórki :)

 • Pewnie, że możesz, a nawet powinnaś. Wystarczy, że zamiast daty ukończenia wpiszesz „w trakcie” lub jakiś podobny zwrot :)

 • Z nieba mi spadłaś z tym!

 • Paulina, dla mnie odwiecznym pytaniem jest: jak wstawić obraz/grafikę/zdjęcie na tablet/telefon/ramkę/komputer w grafice? Tak jak zrobiłaś to pokazaniem CV na komputerze :)

  • Służą do tego tak zwane mock-upy. To pliki psd zawierające obiekty, w które możesz wstawić dowolną grafikę :)

 • Basia

  Witaj! Swoje CV zrobiłam z Twojego szablonu. Zadziałało :)

 • Daria K.

  Super wzór! Dziękuje bardzo :)
  Mam niestety jeden problem :/ Zdjęcie już jest okrągłe ale po jego wstawieniu do pliku wszystko się rozjeżdża. A próby uporządkowania nic nie dają. Jest jakiś sposób, żeby po prostu zamienić zdjęcie znajdujące się we wzorze na to, które ja chce wstawić?

  Z góry dziękuje za pomoc ;)

 • Marcin Kicki

  Witaj!

  Jak wlejić własne zdjęcie w photoshopie ? Siedzę już jakiś czas i nie wiem jak podmienić fotke, nie za bardzo rozumiem metodę którą opisałaś :) Czy mogłabyś krok po kroku opisać proces podmieniania zdjęcia ?

 • IMP

  Warto stworzyć CV, które się wyróżnia ale w estetyczny sposób, nieprzesadzony

 • Pingback: Jak znaleźć nową pracę - 8 praktycznych wskazówek()

 • Faktycznie bardzo czytelne CV, aczkolwiek warto również dostosować szablon do branży, jakie planujemy aplikować. Dzięki własnej kreatywności możemy zostać zaproszeni na rozmowę.
  Twój szablon z pewnością świadczy o świetnej organizacji, rzetelności i życiowym poukładaniu – wiele dowiedzieć można się na podstawie CV.

 • Marlen

  Szkoda, że nawet nie masz odwagi opublikować mojej uwagi. Polska klasyka – ukraść czyjś projekt i się pod nim podpisać. Aż strach patrzeć dalej ile z proponowanych tutaj rzeczy nie jest Twojego autorstwa.

  • Że co, proszę? Każdy projekt, jaki publikuję na moim blogu tworzę sama od podstaw, co bardzo łatwo mogę udowodnić. Na jakiej podstawie oskarżasz mnie o kradzież?