14 pomysłów na prezent na parapetówkę

Co kupic na parapetowke?

Po tym jak podzieliłam się z Wami moimi mieszkaniowymi zmianami, pojawiło się sporo pytań w stylu “Co kupić na parapetówkę?”, “Czego najbardziej potrzebuje się w nowym mieszkaniu?”. Sprawa nie jest zbyt prosta – w końcu każdy potrzebuje czegoś innego. Wiele zależy od tego, czy to pierwsza przeprowadzka z rodzinnego domu, czy może któraś z kolei. Ciężko również trafić w wystrój mieszkania, którego wcześniej się nie widziało, a jeszcze ciężej w gusta domowników.
Jestem zwolenniczką podpytywania właścicieli o to, czego potrzebują, ewentualnie dociekania tego jaki wystój panuje w danym mieszkaniu, to naprawdę wiele ułatwia. A kiedy zupełnie nic nie wiemy, zawsze znajdzie się kilka uniwersalnych prezentów, które powinny sprawdzić się w większości przypadków. Nie ukrywam, że mój przegląd jest czysto subiektywny i nie jestem w stanie dać Wam gwarancji, że moje propozycje sprawdzą się w każdym przypadku. Liczę jednak, że znajdziecie wśród nich jakąś podpowiedź, która Was zainspiruje i naprowadzi na odpowiedni prezent. Linki, które znajdziecie w tym wpisie są linkami afiliacyjnymi, jeśli zdecydujecie się na zakup po kliknięciu w nie, trafi do mnie niewielki procent od sprzedaży.

Co kupić na parapetówke
1   |  2  |  3  |  4   |  5   |  6  |  7   |  8   |  9   |  10   |  11   |  12  |  13  |  14

 

1) Patera na ciasto – Jedna z tych rzeczy, które się przydają i pięknie wyglądają, ale podczas zakupów jakoś zawsze schodzą do kategorii “może kiedyś”. Jeśli tylko wiecie, że Pani domu lubi piec i przyjmować gości, to na pewno będzie to trafiony prezent.

2) Ciepły koc – Najlepiej w jakimś neutralnym, pasującym do wszystkiego kolorze.

3) Pięknie wydana książka kucharska – Taka, która nie tylko cieszy oko, ale również jest skarbnicą wyjątkowych przepisów. Jeśli obdarowywani lubią jeść i gotować, na pewno ucieszą się z takiej opcji.

4) Roślina – Jedna z najbezpieczniejszych opcji. Ta z przykładu jest akurat sztuczna (czy ktoś w ogóle sprzedaje żywe kwiaty online?!), zdecydowanie bardziej polecam kupowanie żywych kwiatów, byleby nie zbyt dużych.

5) Puszka na ciastka i słodycze – Czy jest ktoś, kto nie lub zachomikować sobie czasem paru słodkości na “czarną godzinę” (nawet jeśli ta czarna godzina zdarza się codziennie)?

6) Zestaw kubków – Kawa pita z takiego kubka zawsze będzie się miło kojarzyć z daną okazją.

7) Deska do serów – Deska do krojenia to rzecz, która zawsze się przydaje i prawdopodobnie nie będzie zalegać w szufladzie (o ile gospodarze nie dostaną ich zbyt wiele).

8) Drewniane podkładki pod kubki – Prezent, którym jakiś czas temu sama zostałam obdarowana i od tamtej pory jest moim wiernym, biurkowym kompanem. Piękna ozdoba i przydatny gadżet w jednym.

9) Dobre wino + korkociąg – To chyba najbardziej uniwersalna i bezpieczna opcja, która bez wątpienia sprawdzi się w sytuacji, gdy kompletnie nie mamy pojęcia o potrzebach i upodobaniach gospodarzy.

10) Wieszak na klucze – Załatwi kwestię wiecznych poszukiwań zaginionych kluczy i przy okazji ozdobi przedpokój.

11) Doniczka na zioła + zawartość np. mięta – Taki dobry początek do uprawy własnych ziół w kuchni.

12) Komplet kieliszków – Do wina czerwonego, białego, do szampana, pełna dowolność. Ich nigdy za wiele, w końcu tłuką się zadziwiająco często i trzeba uzupełniać braki.

13) Drewniany kalendarz – To już typowo subiektywny wybór – zawsze o takim marzyłam i pewnie nie jestem w tym odosobniona.

14) Zestaw niezbędników kuchennych – Prezent z nieco wyższej półki cenowej, ale z pewnością szalenie przydatny.

Zapisz

Zapisz

Zapisz