4 pomysły na pierwszy wiosenny weekend

Od kilku ładnych miesięcy mnożyły się pozycje na mojej wyimaginowanej liście rzeczy, które zrobię, gdy będzie już ciepło i gdy będę miała więcej czasu. To pierwsze już nadeszło, wiosna tym razem dotarła na czas i wszystko wskazuje na to, że zafunduje nam piękny, a przede wszystkim ciepły weekend. Pomyślałam więc, że nie ma co czekać na spełnienie drugiego warunku, bo chyba nigdy doba nie będzie wystarczająco długa i czas wreszcie zainwestować w miłe wspomnienia. Uznałam, że może tego typu wpisem uda mi się przekonać kogoś z Was na małe, choćby jednodniowe wagary od obowiązków. Mam nadzieję, że dacie się namówić.

Wyrusz w nieznane

Nie zliczę, ile razy marzyłam o wycieczce, w czasie której jedyna zasada brzmi: “Pamiętaj o wskaźniku poziomu paliwa”. Niestety, najwyraźniej kiedy rozdawano spontaniczność, ja stałam w kolejce po wzrost. Zdarzało się, że w czasie powrotu z zakupów padało hasło: “Chodź, pojedziemy w góry/do Krakowa”, a ja niczym naczelna maruda, zawsze odpowiadałam: “Nie, nie dzisiaj, dziś mam do zrobienia to, to i to, może kiedy indziej”. Kończyło się zazwyczaj na stwierdzeniu, że najlepiej czułabym się, gdybym taki spontaniczny wyjazd… zaplanowała. W każdym razie staram się z tym walczyć i mam wielką nadzieję, że następnym razem jednak ulegnę.

Zaplanuj wycieczkę

Myślę, że nie pomylę się zbyt mocno, jeśli stwierdzę, że każdy ma w promieniu 200km od siebie piękne miejsca, których dawno, a możliwe, że nawet nigdy nie odwiedzał. Sama mieszkam zaledwie 70km od pięknych gór, a bywam tam w najlepszym wypadku raz w roku. Z kolei Kraków, do którego spokojnie dojadę w godzinę, pierwszy raz odwiedziłam zaledwie trzy lata temu. Pierwszy weekend wiosny jest idealnym momentem na zaplanowanie odwiedzin takich miejsc, zwłaszcza gdy pogoda zapowiada się tak obiecująco. Przyznam, że od wczoraj śledzę rozkłady pociągów i autobusów, bo w planach mam nadrobienie turystycznych zaległości, ale póki co nie zdradzam jeszcze gdzie się wybieram. Jeśli śledzicie mój Instagram, z pewnością się dowiecie, o ile mój wyjazd faktycznie wypali.

Nadrabiaj towarzyskie zaległości

Na kawę z koleżanką ze studiów umawiam się od kilku ładnych miesięcy, a drink z parasolką z okazji moich urodzin (w grudniu!), który miał być pretekstem do spotkania ze znajomą, do dziś czeka na wypicie. Wy też to pewnie znacie, prawda? Wiele znajomości przez ten wieczny brak czasu odchodzi do kąta i ogranicza się do jakże porywających rozmów z cyklu: “-Co słychać? -A jakoś leci, a u ciebie?”. Taka piękna pogoda jest wręcz idealna, by odrzucić wszystkie wymówki na bok i umówić się na kawę, ciasto albo piwo – zwłaszcza w miejscu, które dysponuje własnym ogródkiem.

Idź na spacer

Jeśli z jakichś powodów nie możesz oderwać się od obowiązków, albo nie w głowie Ci podróżowanie, czy towarzyskie spotkania, spróbuj wygospodarować chociaż godzinę na wiosenny spacer. Wybierz miejsce, które Cię pozytywnie naładuje (centrum handlowe absolutnie nie wchodzi w grę ;)), a potem już tylko pozwól działać pierwszym promieniom słońca i podmuchom wiosennego wiatru. Taka chwila wytchnienia przyda się każdemu.

Okej, to teraz proszę się przyznawać, jakie plany macie na weekend? Korzystacie z uroków pogody, czy musicie (bądź wolicie) zadowolić się podziwianiem wiosny przez szybę?