Drzewko ślubne na odciski palców do wydrukowania – DIY

Pomysł na ten wpis zrodził się po tym jak stworzyłam takie drzewko dla znajomej pary, ale wtedy sezon ślubno-weselny się już skończył, więc postanowiłam poczekać do wiosny. Kilka dni temu na fan page’u ujawniło się całkiem sporo przyszłych panien młodych, więc uznałam, że to dobry moment by podzielić się drzewkiem.

O co w tym właściwie chodzi?

Drzewko ślubne z założenia ma być pamiątką dla młodej pary i jednocześnie formą zabawy dla gości. W czasie wesela zostawia się je w widocznym miejscu wraz z farbkami, prosząc gości, by zostawili na nim odciski swoich palców, które będą udawać liście. Pomysł banalny w wykonaniu i jednocześnie gwarantujący powrót do czasów przedszkola, czy może być coś bardziej zachęcającego?

Źródła zdjęć: 1,2.

Jak mieć własne drzewko ślubne?

Przygotowałam projekt w formacie A3 przystosowanym do druku. Pole na imiona oraz datę zostawiłam puste, tak by każdy mógł spersonalizować swoje drzewko. Wystarczy pobrać jakikolwiek program do grafiki (może to być nawet Paint), otworzyć za jego pomocą zapisaną grafikę, dodać swój tekst, a następnie zapisać ją jako nowy plik i wydrukować gdzieś w formacie A3.

LINK DO POBRANIA DRZEWKA

Wydrukowałam i co dalej?

Pora zaopatrzyć się w farbki – polecam wybrać przynajmniej dwa różne kolory. Niestety nie doradzę jakie najlepiej wybrać, bo totalnie się na tym nie znam, musicie sami poszukać. Dobrze jest również kupić opakowanie mokrych chusteczek, by goście mogli wytrzeć palce bo ich odbiciu oraz kosz lub pojemnik na zużyte chusteczki. Drzewko pięknie prezentuje się w ramce, ale nie polecam inwestować w nią zbyt wiele, ponieważ w czasie odbijania może się zabrudzić. No i skoro już o zabrudzeniach mowa – najlepiej zostawić drzewko w miejscu do którego nie mają dostępu dzieci, chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego.

Mam nadzieję, że drzewko się przyda i okaże się ciekawą pamiątką w Waszych ślubów. Miłego korzystania!

Grafika tylko do użytku prywatnego. Nie wyrażam zgody na jakiekolwiek komercyjne użycie.