Etykiety (bileciki) prezentowe do wydrukowania

Etykietki-bileciki-na-prezenty

Do dziś mam uśmiech na twarzy, gdy przypominam sobie zeszłoroczny wigilijny wieczór i docierające od Was zdjęcia przedstawiające prezenty ozdobione stworzonymi przeze mnie etykietkami. Pomysł na ich opublikowanie pojawił się spontanicznie i okazał się być powodem wielu (nie tylko moich) uśmiechów. O tegoroczną wersję bilecików wypytywałyście już w listopadzie i przyznam, że przez to trochę boję się, czy sprostam Waszym oczekiwaniom, ale mam nadzieję, że tym razem również trafię w Wasze gusta.

Etykiet podobnie jak w zeszłym roku jest dziewięć. Uznałam, że skoro zeszłoroczne były pełne słodkich, świątecznych obrazków, tym razem postawię na coś bardziej stonowanego. Wybrałam świąteczną paletę kolorów, a dopełniłam ją białymi napisami i dekoracjami. Pojawiło się też sporo tekstu – tradycyjnie już nie do końca poważnego.

Kilka rad przed drukowaniem:

  1. Wybierz w miarę sztywny papier – etykiety będą się lepiej prezentowały. Ja z reguły drukuję na kartkach bloku technicznego.
  2. Zanim potwierdzisz drukowanie pliku, koniecznie wybierz w ustawieniach drukarki wysoką jakość wydruku. Dzięki temu kolory będą żywe i bileciki będą się prezentowały o wiele lepiej.
  3. Wycinając etykiety, staraj się robić to długimi ruchami nożyczek, zamiast szybkiego, mechanicznego cięcia. Wolne, przemyślane ruchy sprzyjają precyzji i estetyce.
  4. Do wycięcia dziury na sznurek/wstążkę użyłam bardzo grubej igły, którą przebiłam otwór. a następnie kolistymi ruchami rozciągałam ją. Gdyby igła nie dała rady, można się posłużyć np. długopisem.

pakowanie prezentow diyjak ladnie zapakowac prezent

Muszę przyznać, że już dawno pakowanie prezentów nie sprawiało mi takiej frajdy jak dziś. Co więcej, do zapakowania wszystkich powyższych prezentów użyłam papierów “z odzysku”. Czarny papier to bibułka, w którą pakuje produkty Glossybox. Biały to zwykła kartka papieru ksero, a strzępki papieru w kropki odzyskałam z prezentu mikołajkowego.

Mam nadzieję, że etykiety trafią w Wasze oczekiwania. Z niecierpliwością czekam na zdjęcia Waszych prezentów “ubranych” w dekoracje z One little smile! Pamiętajcie tylko proszę o hashtagu #onelittlesmile, gdy publikujecie na Instagramie. Liczba powiadomień na stronie głównej jest ograniczona i niestety często uciekają mi posty z oznaczeniami przez “@”.

A jeśli chcecie jeszcze bardziej odpicować swoje prezenty, odsyłam do trzech wpisów, które z całą pewnością mogą się przydać. Trzymam kciuki za udane pakowanie i udaną współpracę z drukarką!

KOKARDYetykiety

 


Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek komercyjne wykorzystanie jest zabronione.

Zapisz

Zapisz