Na tropie prostej, szarej koszulki

Są takie elementy garderoby, które spodziewamy się znaleźć na wieszakach każdej sieciówki. Z reguły do tej grupy zaliczają się podstawowe składniki uniwersalnego stylu: klasyczne, ciemne dżinsy, czarne baleriny bez ozdób, jednokolorowe koszulki w miarę dobrej jakości. Rzeczy proste, bez zbędnych udziwnień, bez zamków błyskawicznych w najmniej oczekiwanych miejscach, bez nadruków, których znaczenia nikt nie rozumie, bez dżetów, ćwieków, czy innych asymetrii. Na zakupach bardzo często okazuje się, że znalezienie czegoś na pozór tak zwyczajnego, bywa wielkim wyzwaniem.

Dokładnie tak samo wyglądają moje poszukiwania ubrania wydawałoby się totalnie pospolitego – luźnej, szarej koszulki. Przez jakiś czas miałam wrażenie, że widzę je wszędzie, a gdy nagle uznałam, że nie mogę się bez nich obyć, nie znalazłam nic godnego uwagi (coś jednak jest w tych smutnych prawdach). Albo kiepski nadruk, albo coś co wygląda jak tren na tyłku, albo jakieś dziwne wizje na plecach, albo dla odmiany fason worka po ziemniakach. Szukam już trzeci miesiąc, nadal bez skutku.

W akcie desperacji postanowiłam przenieść poszukiwania do sieci. Znalazłam aż dwanaście modeli, które bez większego wahania dałoby się wrzucić do opcji: “Nawet ujdzie”. Czy one wszystkie się gdzieś chowają, gdy wkraczam do sklepu? Mam obawy przed zamawianiem tego typu ubrań przez internet – fason tych koszulek potrafi bardzo rozczarować, ale przynajmniej wiem już gdzie szukać i miałam powód, by odkurzyć serię subiektywnych przeglądów. Chyba trochę mi jej brakowało i sądząc po Waszych odpowiedziach w ankiecie, nie byłam w tym odczuciu osamotniona.

szarekoszulki2015

Starym, blogowym zwyczajem nie mogę nie zadać fundamentalnego pytania: Jakieś typy? Ja z całą pewnością zawiesiłabym oko na obydwu opcjach od Mango, ale umiarkowanie bliskie doskonałości wydają się być również modele z H&M i Top Secret. A może znacie jakieś inne miejsca, do których powinnam skierować poszukiwania przy następnych zakupach?