Ładne, przejrzyste CV – wzór do pobrania

wzór cv do pobrania

Odkąd na blogu rozgościły się wpisy z projektami do wydruku, zyskałam poczucie, że robię coś naprawdę przydatnego. Nic nie napędza do działania lepiej, niż zdjęcie prezentów udekorowanych moimi etykietami, czy mail z podziękowaniem za prezent dla mamy. Po opublikowaniu kilku projektów, uznałam, że warto rozszerzyć tę kategorię i pomyśleć o sprawach nieco poważniejszych niż dekoracje i prezenty. Od razu przyszedł mi na myśl wzór CV.

Każdy dorosły człowiek prędzej, czy później musi zmierzyć się z jego tworzeniem. Każdy również zastanawia się jak to zrobić. Pójść w klasykę, czy silić się na oryginalność? Tworzyć od podstaw, czy poszukać gotowca? A jeśli już tworzyć, to w jakim programie? Postanowiłam trochę ułatwić te dylematy i stworzyłam darmowy projekt CV do własnoręcznego uzupełnienia.


Starałam się odrobinę odejść od standardowych motywów i zachować przy tym umiarkowany minimalizm. Internet pełen jest przykładów nietuzinkowych CV, ale sądzę, że pogoń za oryginalnością to działka branży kreatywnej. Aplikując na stanowiska z innych branż, lepiej odpuścić sobie fajerwerki i postawić na estetykę i przejrzystość.

Moje trzy podstawy dobrego CV:

 • Czytelność
  Uporządkowana struktura, odpowiednio dobrany font.
 • Selekcja informacji
  Dobre CV powinno (choć nie musi) mieścić się na jednej stronie. Warto przemycać jedynie najważniejsze informacje. Dodawanie napisu “Curriculum vitae” lub listy wszystkich ukończonych szkół z podstawówką włącznie, uważam za niepotrzebne.
 • Eksport do pdf
  Eksport zapewnia niezmienność pliku. Nie ma wówczas obawy, że na komputerze pracodawcy coś się przesunie, usunie, że wyświetli się w nieodpowiednim foncie.

cv-wzory-do-pobrania

Początkowo w tym wpisie miało pojawić się kilka wzorów, ale po drodze miałam tak wiele znaków zapytania, dotyczących najwygodniejszego w edycji formatu, że postanowiłam opublikować jeden na próbę i poczekać na informację zwrotną. Moim założeniem była dostępność i łatwość edycji dla wszystkich bez wyjątku, z tego powodu zdecydowałam się na formaty .psd oraz .doc.

W jakich programach możesz edytować CV?

 • Format .psd można otworzyć i edytować w Photoshopie.
 • Format .doc wyedytujesz w Wordzie. Projekt powinien się poprawnie wyświetlać również w jego darmowym odpowiedniku – Libre Office.

Niezbędny font:

Aby wzór CV wyświetlał się poprawnie, niezbędne jest posiadanie fonta Lato. Jeśli nie jest on zainstalowany na Twoim komputerze, możesz pobrać go z ze strony LatoFonts.

EDYCJA PLIKU .PSD (KLIKNIJ I ROZWIŃ)

Jak wyeksportować plik do .pdf?

W górnym menu wybieramy “Plik” > “Zapisz jako…”, a następnie z listy “Format” wybieramy “Photoshop PDF”.

Jak wstawić własne zdjęcie?

Rozwiń warstwę “Zdjęcie”, znajdź element “Zdjęcie CV” i kliknij na niego dwukrotnie – zostaniesz przeniesiony do osobnego okna. Tam wklej własne zdjęcie, zastępując nim przykładowe, a następnie zapisz plik (Ctrl + S) i wróć do projektu CV. Zdjęcie pojawi się automatycznie w okrągłej ramce.

EDYCJA PLIKU .DOC (KLIKNIJ I ROZWIŃ)

O czym pamiętać, wstawiając własne zdjęcie?

Jeśli wstawimy własne zdjęcie do pliku, koniecznie musimy zmienić jego formatowanie. W tym celu klikamy na nie prawym przyciskiem myszy, wybieramy “Formatuj obraz”, szukamy zakładki “Układ” i wybieramy opcję “Przed tekstem”. Dzięki temu możemy ustawić je w dowolnym miejscu, bez zmian w formatowaniu tekstu.

Czy mogę wstawić własne zdjęcie tak, by automatycznie pojawiło się w takiej formie jak we wzorze?

Niestety, jest to możliwe tylko przy edycji za pomocą Photoshopa. W przypadku Worda lub LibreOffice, potrzebujemy wcześniej przygotowanego zdjęcia. Jeśli nie wiesz, jak zrobić okrągłe zdjęcie bez tła, zajrzyj do tego wpisu.

Jak wyeksportować plik do .pdf?

Wybieramy zakładkę “Plik” > “Eksportuj” i wybieramy “Utwórz dokument PDF/XPS”.

Dlaczego w LibreOffice wokół obrazków pojawia się białe obramowanie?

To sposób wyświetlania tego programu. Obramowanie pojawia się tylko w czasie edycji,  jeśli włączysz podgląd wydruku lub wyeksportujesz plik, powinno zniknąć.

Pobierz wzory CV:

Wzór CV .psd Wzór CV .doc

Jeśli tylko nasuwa Wam się jakieś pytanie lub sugestia, dajcie znać. Postaram się uzupełniać rozwijaną listę pytań i odpowiedzi. Na swoją premierę czekają już kolejne wzory, więc chyba możemy nazwać ten wpis początkiem nowej, blogowej serii. Przyjemnego korzystania!

Zobacz pozostałe wzory CV

Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek komercyjne wykorzystanie jest zabronione.

Zapisz

86
Dodaj komentarz

avatar
  Chcę otrzymywać powiadomienia  
najnowszy najstarszy najwyżej oceniany
Powiadom mnie o
Ewa
Gość

Super, że w końcu pojawił się ten post! Szkoda jednak, że tylko jeden wzór. Tak jak piszesz, wydaje mi się, że formaty .doc oraz .psd są najpopularniejsze i najbardziej odpowiednie. Z niecierpliwością czekam na kontynuację :) Dyskutowałabym też z tym o mieszczeniu się na jednej stronie – to wszystko zależy od doświadczenia i ilości informacji znajdujących się w CV. Sama żyłam w takim przeświadczeniu długi czas, jednak jakiś czas temu przegadałam temat z kilkoma znajomymi siedzącymi w temacie HR (lub pracującymi jako rekruterzy) i dowiedziałam się, że jednostronne CV to mit. Owszem, fajnie zmieścić się na jednej stronie – ale… Czytaj więcej »

Paulina
Gość

Dlatego też w tym punkcie pojawiło się słowo “powinno”, a nie “musi”, on sam dotyczył jedynie wodolejstwa. Nikt nie potraktuje dwustronnicowego CV jako błąd, jeśli zawiera same konkretne, przydatne w rekrutacji informacje :)

small City life
Gość

Nie do końca się zgodzę, oczywiście jeśli nie mamy dużego doświadczenia i wielu informacji do przekazania to optymalna jest 1 str., ale wiem, że rekruterzy (chodzę na szkolenia, więc ogarniam ;d) akceptują CV na max. 2 str., a list motywacyjny na 1 ;)

ewa
Gość
ewa

Świetne CV! Działa w doc. i nie mogę się doczekać na kolejne odsłony:)

Paulina
Gość

Dzięki za informację! :)

Och Ola
Gość

hej Paula, ja otworzyłam CV w Pages (MacBook) i niestety ale się rozjeżdża :(

Paulina
Gość

Format Worda niestety niemal zawsze rozjeżdża się w Pages, zwłaszcza te bardziej rozbudowane formy.

Magdalena
Gość

Moje cv jest na dwie strony i nawet nie probuje zmiescic tych wszystkich informacji na jednej. Polecam wybrac sie do biura karier i innych tego typu miejsc, gdzie otrzymamy profesjonalne porady i uwagi dotyczace cv i budowania naszej zawodowej kariery.

Paulina
Gość

To prawda, też wiele słyszałam na temat tych “śliskich” danych, ale większość rekruterów, których opinię poznałam, była zgodna, że to zwyczaje typowo amerykańskie, gdzie bardzo ostrożnie podchodzi się do kwestii segregacji rasowej. U nas nadal wiek i zdjęcia są mile widziane, aczkolwiek już nie tak rygorystycznie wymagane jak kiedyś :)

ByJagnaBlog
Gość

Dyskryminacji kogo przez kogo? Bo nie do końca rozumiem. W CV ja udostępniam dane o sobie – nie pytana – więc jak może być mowa o jakiejkolwiek dyskryminacji?

Paulina Wyszyńska
Gość

Chodzi o to, że pracodawca mógłby nie chcieć Cię zatrudnić, mimo posiadanych przez Ciebie konsekwencji, bo np. w jego mniemaniu byłabyś za młoda na dane stanowisko. Ja w swoim CV nie mam podanej daty urodzenia czy stanu cywilnego, bo moim zdaniem są one zbędne.

ByJagnaBlog
Gość

Biorąc pod uwagę fakt, że raczej nie zatrudnia się nikogo bez rozmowy kwalifikacyjnej, mój wiek i tak pozna i, jeśli jest to dla pracodawcy powód do niezatrudnienia mnie, chętnie sobie oszczędzę zbędnej wycieczki wpisując tą wiadomość w cv. Stanu cywilnego też nie wpisuję – bo to faktycznie jest zbędne.

Magdalena
Gość

Chodzi o np. Plec- w wielu ogloszeniach o prace nie nalezy wpisywac “szukam kobiety”. Tak samo pod dyskryminacje mozna podciagnac te informacje w cv. Kolejna sprawa to narodowosc ( w Polsce nie ma wielu, ale juz na zachodzie tak), zdjecie, stan cywilny ( potencjany pracodawca, ktory przeczyta, ze jestes zareczona, moze szybko wydedukowac, ze bedziesz planowac slub- dziecko- urlop macierzynstwo- problem). Jest wiele takich drobnych haczykow, o ktorych nie myslimy na poczatku. Ja wlasnie o tym dowiedzialam sie m.in. W biurze karier i na bezrobociu, gdzie otrzymalam profesjonalne porady (uk).

ByJagnaBlog
Gość

Niech dedukuje na zdrowie :) Co prawda nie wpisuję stanu cywilnego – jak wspomniałam – a bycie zaręczonym nie jest nawet rodzajem stanu cywilnego, ale moim zdaniem, skoro ja chcę wiedzieć jakie mam możliwości rozwoju w firmie i w jaką stronę firma zmierza, to i pracodawca może chcieć wiedzieć, jakie są moje plany na najbliższych kilka lat, jeśli takowe posiadam. Oczywiście mówię o planach rzutujących na pracę. Co z tą wiedzą zrobi – to już zależy od jego podejścia do pracowników i inteligencji. I nadal stoję na stanowisku, że w moim CV mogę pisać o sobie co chcę. Również kolor… Czytaj więcej »

My LittleRedThink
Gość
My LittleRedThink

Hm, to ciekawe. Większość pracowdawców, z którymi miałam styczność (staże, zajęcia praktyczne na zajęciach) właśnie sugeruje, żeby zdjęcia dawać ;) A płeć i tak wyjdzie na rozmowie, więc chyba nie trzena się tego bać.

olka
Gość
olka

To chyba w Ameryce, ale nie u nas… Ja się często spotykam z ogłoszeniami: prosze do cv i listu motywacyjnego dołączyć zdjęcie. To zdecydowanie nie polskie tendencje, do niedyskryminowania ze względu na płeć czy wygląd :/

młody pedagog
Gość

Ten wzór bardzo mi się podoba i dziękuję Ci za niego. Jeśli w przyszłym roku okaże się, że mogę wrócić do pracy w zawodzie, to chętnie z tego CV będę czerpała inspiracje i dostosuję go do swoich potrzeb (np. u pedagogów najważniejsze jest wykształcenie i specjalizacja, czyli jakie mam kwalifikacje i pewnie je dałabym jako pierwsze).

Jeśli tylko zdecydujesz się tworzyć kolejne wzory, to chętnie je zobaczę. :)

Paulina
Gość

Ula, masz rację, wydrukowane CV ma marginesy dookoła, ale w dalszym ciągu wygląda to spójnie i estetycznie :)

minimalnat.com
Gość

Właśnie szukam pracy i stworzyłam uderzająco podobne CV. Nie jest takk dopracowanej ak twoje, raczej wzorowałam się na tym co było w sieci. I muszę sie zgodzić z tobą, że format PDF o mus!
Od siebie dodam jeszcze, że fajnie jest wrzucić link do swojego profilu na Linkedin. Widzę, że to działa!

daywithcoffee
Gość

bardzo ładne cv, lubię takie klasyczne rozwiązania, dzięki :)

Madl-len
Gość

PSD można otworzyć także w darmowym GIMPie, bo przecież nie każdy ma PhotoShopa :) Bardzo ładne CV – nie jest nudne, ale też nie przytłacza.

Paulina
Gość

Format .psd otworzymy w Gimpie, ale niestety nie edytujemy za jego pośrednictwem tekstu, ponieważ Gimp traktuje warstwę tekstową Photoshopa jako zwykłą warstwę.

Klaudia Jaroszewska
Gość

szkoda ze w szkole takich nie uznają, bo musi być takie nijakie, nudne i wymieszane….

Świnka
Gość

Fajne, takie inne niż zwykle. Na pewno rzuci się w oczy potencjalnemu pracodawcy :)

ByJagnaBlog
Gość

Bardzo fajny wzór – dzięki :) Oczywiście od razu przetestowałam – obie wersje działają jak najbardziej poprawnie :)

Asia Prezentuje Prezenty
Gość

Paula, bardzo fajny projekt! Aż żałuję, że już nie muszę rozsyłać CV ;) ale obiecuję polecać tym co potrzebują.

mojepokoje
Gość

Ładny, schludny i co najważniejsze przejrzysty wzór. Myślę, że będzie pomocny dla wielu osób :)

Olfaktoria
Gość

W pełni się z Tobą zgadzam :)

Madlen
Gość
Madlen

Spadłaś mi z nieba, bo właśnie szuakałam jak upiększyć swoje C.V. ;)

Kasia z Wyspy Inspiracji
Gość

Rewelacja! Bardzo podobają mi się takie nieszablonowe CV, ale nigdy nie wiedziałam jak się za to zabrać :)

Katsuumi
Gość
Katsuumi

Pisząc pracę inżynierską nauczyłam się, że zdecyyyydowanie warto eksportować pliki do PDF! :)

Alexandra
Gość

Super, dziękuję :)

weronika | mavelo
Gość

Piękny jest ten szablon, bardzo ładnie zaprojektowany :) Muszę tu odesłać moją kuzynkę która ostatnio mi wspominała, że marzy jej się wypasione CV.

fa_lu
Gość
fa_lu

Świetna robota!! Dzięki! :-)

Paulina Rej
Gość
Paulina Rej

Mam pytanie, jak zrobić takie samo zdjęcie w CV jak przed edycją ? jak zrobić to kółko i mniejszy format zdjęcia ? z góry dzięki !
ps. genialna robota :)

Paulina
Gość

Paulina, we wpisie wszystko jest wyjaśnione. Jeśli korzystasz z formatu .psd możesz podstawić zdjęcie automatycznie, w pliku .doc należy edytować zdjęcie w zewnętrznym programie, zapisać w formacie .png i wstawić do wzoru. Polecam skorzystać z Canvy i jej ramek :)

My LittleRedThink
Gość
My LittleRedThink

Brakuje tylko formułki na dole “zgoda na przetwarzanie danych” ;). Ładne CV, chociaż ja aktualnie myślę, jak zrobić ładne na dwie strony, bo przez różne działalności na studiach – informacje mi się nie mieszczą.

Paulina
Gość

Kod nie jest niezbędny, śmiało możesz go pominąć :) Ewentualnie rozważ pomniejszenie rozmiaru fontu w tym akapicie.

Marysia
Gość

Super, że jest miejsce na krótkie podsumowanie zawodowe. Przejrzyście, super :)

Marysia
Gość

Paula, tak sobie teraz myślę, że często jak się zapisuje do PDFa z PS to wychodzi wielki gigant, typu 10 MB. Może warto poradzić czytelnikom, jak zapisać, by był to mniejszy plik, ale wciąż dobrej jakości. Sama zastanawiam się czy w przypadku CV lepiej CMYK czy RGB itd :) Może masz jakieś przemyślenia? :)

Paulina
Gość

Jasne, pomyślę o tym, dzięki :)

Paulina
Gość
Paulina

Fantastyczny pomysł i wykonanie :)

trackback

[…] Wzór CV do pobra­nia od One Lit­tle Smile! TO JEST SUPER. […]

Asia Ignaczak
Gość

Bardzo ciekawy wzór +100 do przejrzystości. Dzięki!

Julia | Poniland
Gość

Bardzo podoba mi się te CV, sama zaprojektowałam swój CV i robi to różnicę kiedy rekruter dostaje coś innego niż zwykle może przykuć uwagę

KasiaPL
Gość

bardzo ładne CV! mam tylko jedną uwagę – chyba na samym dole powinna się znaleźć formułka “wyrażam zgodę na przetwarzanie danych…”

Paulina
Gość

Zawsze można ją dopisać, wzór jest w pełni edytowalny :) Postaram się o niej pamiętać przy następnych propozycjach :)

Antyśka
Gość

Łał, ładne, eleganckie, czytelne… Szkoda, że dopiero teraz umieściłaś ten projekt, a nie np. miesiąc temu ;) Ale przy następnej okazji wykorzystam!

Usmiech Od Rana
Gość

Podoba mi się :) Ładny projekt :)

Kasia Szreder, HaloMisiu
Gość

Skorzystałam! Dziękuję :) Idealny wzór – nie jest ani za prosty, ani przesadzony. Spokojnie można go zastosować w branży finansowej :)

Wiola
Gość

Świetnie wygląda, na tle zwyczajnych cv to od razu przykuło by uwagę :) chwilowo nie potrzebuję, ale z pewnością skorzystam ja albo ktoś bliski :D super pomysł! więcej takich :)

trackback

[…] Tutaj do pobrania ładne, przejrzyste CV. Wypełniałabym! […]

M.Ortycja
Gość

Cudownie, akurat szukam pracy, ten wzór na pewno się przyda, bardzo Ci dziękuję! :)

Diawol.pl
Gość

give me more! :)

Barbara Dąbrowska-Górska
Gość
Barbara Dąbrowska-Górska

Czy mogłabyś polecić jakąś fajną stronkę z wzorami CV?

Olga / Uczę się francuskiego
Gość

Hej!! Baardzo dziękuję za wzór!

A czy już są te nowe wzory cv, o których piszesz w poście? Czy jeszcze musimy poczekać? :)

Paulina
Gość

Jeszcze nie ma, ale niebawem się pojawią :)

Olga / Uczę się francuskiego
Gość

Z niecierpliwością oczekuję :)

Izabela Miszczyk fajna-sprawa.
Gość

Super wpis! Dzięki za wzór ;) Wprawdzie póki co pracę mam, ale wiadomo – prędzej czy później człowiek może zapragnąć zmian ;)

Beacze
Gość

Fantastyczne CV! Robi wrażenie, zdecydowanie masz talent do tego.
Pozdrawiam :)

Simplymystyle.pl
Gość

Tak to ja lubię, wpadam na bloga bardzo przypadkiem i od razu prezent na dzień dobry, właśnie piszę nowe cv. W takim razie zostaje tu na dłużej.
Pozdrawiam Marta

Lucyna Bodzek
Gość
Lucyna Bodzek

Witam! Chciałabym skontaktować się z Panią mailowo, ale odrzuca mi maile do Pani jako niedostarczone. Czy ma Pani jeszcze jakis inny adres, na który mogę wysłać wiadomość? Pozdrawiam
Lucyna Bodzek

Paulina
Gość

Lucyna, spróbuj na: onelittlesmile.blog@gmail.com

TheFiorka
Gość

Dziękuję Ci za ten wpis! <3

Iza z Love For France
Gość

Wzór jest piękny! Właśnie uaktualniłam swoje CV dzięki Tobie – niech Francuzi też poznają polską jakość i design ;) Mam tylko drobne pytanie (laik, laik) – jak zrobiłaś okrągłe zdjęcie? Bardzo chętnie bym się tego nauczyła.

Paulina
Gość
Iza z Love For France
Gość

Merci!!

DieZu
Gość

Dobrze wyglądające CV to podstawa :) Dziękuję!

Paulina
Gość

Dodaj dolne obramowanie komórki :)

Paulina
Gość

Pewnie, że możesz, a nawet powinnaś. Wystarczy, że zamiast daty ukończenia wpiszesz “w trakcie” lub jakiś podobny zwrot :)

Daria Graś
Gość

Z nieba mi spadłaś z tym!

Marlena Bessman - Paliwoda
Gość

Paulina, dla mnie odwiecznym pytaniem jest: jak wstawić obraz/grafikę/zdjęcie na tablet/telefon/ramkę/komputer w grafice? Tak jak zrobiłaś to pokazaniem CV na komputerze :)

Paulina
Gość

Służą do tego tak zwane mock-upy. To pliki psd zawierające obiekty, w które możesz wstawić dowolną grafikę :)

Basia
Gość
Basia

Witaj! Swoje CV zrobiłam z Twojego szablonu. Zadziałało :)