Ładne, przejrzyste CV – wzór do pobrania

wzór cv do pobrania

Odkąd na blogu rozgościły się wpisy z projektami do wydruku, zyskałam poczucie, że robię coś naprawdę przydatnego. Nic nie napędza do działania lepiej, niż zdjęcie prezentów udekorowanych moimi etykietami, czy mail z podziękowaniem za prezent dla mamy. Po opublikowaniu kilku projektów, uznałam, że warto rozszerzyć tę kategorię i pomyśleć o sprawach nieco poważniejszych niż dekoracje i prezenty. Od razu przyszedł mi na myśl wzór CV.

Każdy dorosły człowiek prędzej, czy później musi zmierzyć się z jego tworzeniem. Każdy również zastanawia się jak to zrobić. Pójść w klasykę, czy silić się na oryginalność? Tworzyć od podstaw, czy poszukać gotowca? A jeśli już tworzyć, to w jakim programie? Postanowiłam trochę ułatwić te dylematy i stworzyłam darmowy projekt CV do własnoręcznego uzupełnienia.


Starałam się odrobinę odejść od standardowych motywów i zachować przy tym umiarkowany minimalizm. Internet pełen jest przykładów nietuzinkowych CV, ale sądzę, że pogoń za oryginalnością to działka branży kreatywnej. Aplikując na stanowiska z innych branż, lepiej odpuścić sobie fajerwerki i postawić na estetykę i przejrzystość.

Moje trzy podstawy dobrego CV:

 • Czytelność
  Uporządkowana struktura, odpowiednio dobrany font.
 • Selekcja informacji
  Dobre CV powinno (choć nie musi) mieścić się na jednej stronie. Warto przemycać jedynie najważniejsze informacje. Dodawanie napisu “Curriculum vitae” lub listy wszystkich ukończonych szkół z podstawówką włącznie, uważam za niepotrzebne.
 • Eksport do pdf
  Eksport zapewnia niezmienność pliku. Nie ma wówczas obawy, że na komputerze pracodawcy coś się przesunie, usunie, że wyświetli się w nieodpowiednim foncie.

cv-wzory-do-pobrania

Początkowo w tym wpisie miało pojawić się kilka wzorów, ale po drodze miałam tak wiele znaków zapytania, dotyczących najwygodniejszego w edycji formatu, że postanowiłam opublikować jeden na próbę i poczekać na informację zwrotną. Moim założeniem była dostępność i łatwość edycji dla wszystkich bez wyjątku, z tego powodu zdecydowałam się na formaty .psd oraz .doc.

W jakich programach możesz edytować CV?

 • Format .psd można otworzyć i edytować w Photoshopie.
 • Format .doc wyedytujesz w Wordzie. Projekt powinien się poprawnie wyświetlać również w jego darmowym odpowiedniku – Libre Office.

Niezbędny font:

Aby wzór CV wyświetlał się poprawnie, niezbędne jest posiadanie fonta Lato. Jeśli nie jest on zainstalowany na Twoim komputerze, możesz pobrać go z ze strony LatoFonts.

EDYCJA PLIKU .PSD (KLIKNIJ I ROZWIŃ)

Jak wyeksportować plik do .pdf?

W górnym menu wybieramy “Plik” > “Zapisz jako…”, a następnie z listy “Format” wybieramy “Photoshop PDF”.

Jak wstawić własne zdjęcie?

Rozwiń warstwę “Zdjęcie”, znajdź element “Zdjęcie CV” i kliknij na niego dwukrotnie – zostaniesz przeniesiony do osobnego okna. Tam wklej własne zdjęcie, zastępując nim przykładowe, a następnie zapisz plik (Ctrl + S) i wróć do projektu CV. Zdjęcie pojawi się automatycznie w okrągłej ramce.

EDYCJA PLIKU .DOC (KLIKNIJ I ROZWIŃ)

O czym pamiętać, wstawiając własne zdjęcie?

Jeśli wstawimy własne zdjęcie do pliku, koniecznie musimy zmienić jego formatowanie. W tym celu klikamy na nie prawym przyciskiem myszy, wybieramy “Formatuj obraz”, szukamy zakładki “Układ” i wybieramy opcję “Przed tekstem”. Dzięki temu możemy ustawić je w dowolnym miejscu, bez zmian w formatowaniu tekstu.

Czy mogę wstawić własne zdjęcie tak, by automatycznie pojawiło się w takiej formie jak we wzorze?

Niestety, jest to możliwe tylko przy edycji za pomocą Photoshopa. W przypadku Worda lub LibreOffice, potrzebujemy wcześniej przygotowanego zdjęcia. Jeśli nie wiesz, jak zrobić okrągłe zdjęcie bez tła, zajrzyj do tego wpisu.

Jak wyeksportować plik do .pdf?

Wybieramy zakładkę “Plik” > “Eksportuj” i wybieramy “Utwórz dokument PDF/XPS”.

Dlaczego w LibreOffice wokół obrazków pojawia się białe obramowanie?

To sposób wyświetlania tego programu. Obramowanie pojawia się tylko w czasie edycji,  jeśli włączysz podgląd wydruku lub wyeksportujesz plik, powinno zniknąć.

Pobierz wzory CV:

Wzór CV .psd Wzór CV .doc

Jeśli tylko nasuwa Wam się jakieś pytanie lub sugestia, dajcie znać. Postaram się uzupełniać rozwijaną listę pytań i odpowiedzi. Na swoją premierę czekają już kolejne wzory, więc chyba możemy nazwać ten wpis początkiem nowej, blogowej serii. Przyjemnego korzystania!

Zobacz pozostałe wzory CV

Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek komercyjne wykorzystanie jest zabronione.

Zapisz