10 przydatnych stron, których możesz nie znać

Przydatne strony

Przydatne stronyInternet, poza tymi oczywistymi zaletami, ma jedną fascynującą cechę: Gdy tylko napotkasz jakiś problem, nawet ten najbardziej absurdalny, możesz mieć pewność, że prawdopodobnie ktoś już wymyślił dla niego rozwiązanie w sieci. Co więcej, czasem trafiasz na strony, które uświadamiają ci, że ich potrzebujesz, dopiero w chwili, gdy dowiadujesz się o ich istnieniu.

Sporo tego typu miejsc uzbierało się w moich zakładkach. Niektórymi z nich dzielę się przy okazji serii wpisów z linkami godnymi polecenia, ale jest wiele takich, o których jeszcze nie pisałam. Postanowiłam zebrać je w tym wpisie i stworzyć taką małą bazę stron, które być może nie wydają się odkryciem na miarę Googla czy YouTuba, ale bywają zadziwiająco użyteczne.

1. Antistorm

Radar burze

Strona informująca o nadchodzących burzach. Bardzo przydatna przy obecnej pogodzie. Wystarczy wejść, sprawdzić mapę i widzimy, co się dzieje nad całą Polską.

 

2. Down for everyone or just me

Nie działa wszystkim czy tylko mi

Próbujesz wejść na ulubioną stronę, ale przeglądarka wyświetla jedynie informację o błędzie – znasz to? Zawsze wtedy pojawia się myśl: “To coś ze stroną, czy z moim internetem/komputerem?”. Ta niepozorna strona rozwiewa tego typu wątpliwości. Wystarczy wpisać adres, by dowiedzieć się, czy inni mają ten sam problem.

 

3. The Make Room

Urzadzanie wnetrz program online

Aplikacja online służąca do planowania przestrzeni w pokoju. Możemy zaprojektować od podstaw własne pomieszczenie, wybierając jego kształt i wymiary lub skorzystać z gotowych propozycji.

 

4. Filmy podobne do

Jak znalezc podobne filmy

Wpisujemy tytuł produkcji, która szczególnie przypadła nam do gustu, a w wynikach otrzymujemy propozycje filmów, które również mogą nam się spodobać.

 

5. Tymczasowy mail

Wiele stron wymaga podania maila w celu uzyskania dostępu do treści. Często wiąże się to ze zgodą na otrzymywanie spamu, a nie każdy ma ochotę na otrzymywanie wiadomości na temat powiększania różnych narządów. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest tymczasowy mail. Zakładamy na 10 minut, otrzymujemy link i zapominamy.

 

6. TinEye

Wyszukiwarka skopiowanych zdjec

Jak sprawdzić, czy zdjęcie uroczego Mariana, z którym flirtujesz ma Messengerze, na pewno należy do niego? Wystarczy wrzucić je w tę wyszukiwarkę. W wynikach zobaczysz strony, które zawierają takie same lub bardzo podobne zdjęcia. To również dobra opcja do wyszukiwania osób, które “pożyczają” sobie nasze prace.

 

7. Mathway

mathway

Gdybym tylko wiedziała o jego istnieniu w czasach szkolnych! Wpisujemy równanie z jednej z wymienionych w zakładkach dziedzin matematyki i po jednym kliknięciu, otrzymujemy wynik. Idealne do sprawdzenia, czy aby na pewno dobrze poszło nam liczenie.

 

8. Radioarchiwum

Słyszysz w radiu piosenkę, która potem cały czas chodzi Ci po głowie, ale za nic nie potrafisz przypomnieć sobie jej tytułu. Brzmi znajomo? W Radioarchiwum wybieramy stację radiową, datę i przybliżoną godzinę – w wynikach otrzymujemy piosenki, które można było usłyszeć w tym przedziale czasowym.

 

9. Namechk

name

Gdy zakładasz bloga, stronę internetową, firmę lub cokolwiek, co potrzebuje nazwy, warto prześledzić dostępność wymyślonej przez Ciebie frazy na różnych portalach społecznościowych. Oczywiście nikomu nie chciałoby się sprawdzać każdego portalu po kolei i właśnie dlatego powstał Namechk. Wpisujemy nazwę i otrzymujemy zbiór wszystkich miejsc, w których jest ona zajęta.

 

10. Użyję Google za Ciebie

uzyje-google-za-ciebie

Niezbyt delikatny, ale za to bardzo wymowny sposób na pozbycie się osoby, która zadaje mnóstwo oczywistych pytań. Wpisujemy frazę, której szuka natręt, podsyłamy link, a strona prezentuje łopatologiczną instrukcję wyszukiwania w Google.

 

Zobacz drugą część wpisu

Chcesz więcej? Zajrzyj do wpisu z narzędziami, które przydają się przy szeroko pojętym tworzeniu:

Zapisz

Zapisz