13 przedmiotów, z którymi zaszyłabym się w łóżku jesienią

Jesień zakupy

Dzieje się ze mną coś dziwnego. Zamiast gorączkowo przeczesywać sklepy odzieżowe z przekonaniem, że nigdy nie znajdę odpowiednich kozaków, myśleć o nowych płaszczach, szalikach, ja rozpływam się nad wszystkim co domowe. Sugerując się tym, co pisałam w poprzednim wpisie, można przypuszczać, że to jakaś kolejna faza zmiany w człowieka-niedźwiedzia, ale chyba wolę tłumaczyć to faktem, że na zeszłorocznych wyprzedażach zaopatrzyłam się w świetny zimowy zestaw, który będzie mi służył przez co najmniej kilka sezonów.

O co właściwie chodzi z tym człowiekiem-niedźwiedziem? Ponieważ pracuję w domu, w miesiącach jesienno-zimowych często wpadam w okres, w którym totalnie nie chce mi się wychodzić z domu. Gdyby tylko było to możliwe, najchętniej zaszyłabym się wówczas w łóżku i sterowała z niego całym swoim życiem. Ten stan nazywam stawaniem się człowiekiem-niedźwiedziem. Ponieważ wpis o akcesoriach, dla których wróciłabym do szkoły spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem, postanowiłam znowu pobawić się tą luźną formą i znalazłam kilkanaście pięknych (i przydatnych) przedmiotów, z którymi byłabym w stanie spędzić całą jesień, nie wychodząc z łóżka. Część linków we wpisie to linki afiliacyjne – jeśli zdecydujecie się na zakup, trafi do mnie niewielka prowizja.

jesienwishlista

 

1 Książki to stały element niemal każdego mojego jesiennego wieczoru. Zawsze w tym okresie czytam najwięcej. W tej chwili nadrabiam popularną wśród blogerek “Magię sprzątania”, ale póki co, nie do końca po drodze mi z podejściem autorki. Na mojej jesiennej liście “muszę to mieć” czekają jeszcze pozycje, takie jak:

  • “Love, Style, Life” – Nie jest to do końca “moja” tematyka, bo to jedna z wielu pozycji o poszukiwaniu stylu, ale lubię posiadać pięknie wydane książki, a znając estetykę autorki, nie mam wątpliwości, że ten tytuł powinien się znaleźć w moim zbiorze.
  • “What if? A co gdyby?” – Opisywana jako zbiór naukowych odpowiedzi na hipotetyczne i absurdalne pytania. Często przychodzą mi do głowy tego typu zagadki, więc od razu uznałam, że to coś dla mnie.
  • “Jak przestałem kochać design” – Zbiór słodko-gorzkich refleksji na temat świata projektantów. Sądzę, że może być ciekawie.

2 + 8 Teoretycznie mam wystarczająco dużo kubków (są nawet tacy, którzy twierdzą, że za dużo), ale czasem trudno się im oprzeć. Poza tym to czysto hipotetyczna lista, więc bez problemu mogę przyznać, że w trakcie poszukiwań, zauroczyły mnie dwa pasiaki – niski z uchem i wysoki bez ucha.

3 + 5  Wspominałam już kiedyś, że uwielbiam piżamy? Zbliżająca się zima, zazwyczaj wywołuje chęć kupienia czegoś nowego. Często planuję, że kupię sobie wreszcie coś kobiecego, jak ten czarny kombinezon, ale zawsze kończy się jednak na czymś ciepłym i wygodnym jak te pasiaste spodnie.

4 Są takie ubrania, których pewnie nie założyłabym, wychodząc z domu, ale wydają się stworzone do mojej domowej krzątaniny. Właśnie taką opcją, od razu wydał się ten wzorzysty sweter. Cały czas mam problem z kupowaniem ubrań do noszenia “po domu”. Spędzam w nim całe dnie, a mimo to zawsze po głowie kołacze się myśl: “No przecież mogę nosić coś, w czym już nie chodzę”. Muszę to pokonać!

6 Znacie masło shea? W letnie miesiące jest dla mnie trochę zbyt tłuste, ale gdy tylko nadchodzi jesień, staje się moim najlepszym kumplem. Nie ma nic lepszego na suche usta, przesuszone łokcie, dłonie, czy policzki wystawiane na mróz. Można je kupić również na Biochemii Urody. Jeśli lubicie tego typu zabawy, możecie na jego bazie samodzielnie tworzyć przeróżne kremy, balsamy, a nawet odżywki. To jeden z najbardziej uniwersalnych kosmetyków, jakie znam.

7 + 13 Z pewnością nie należę do największych fanek świeczek, jakoś ominął mnie ten bzik, ale po długim, deszczowym dniu, czy ciągnącym się niemiłosiernie tygodniu, lubię stworzyć sobie odprężający klimat. Poza tym, genialnie sprawdzają się jako element dekoracyjny z cyklu: “Czegoś tu brakuje, ale nie wiem czego”. W mój gust wpadło szare trio oraz lustrzana świeczka, która (sądząc po opisie) podobno ma duszę.

9 Gdyby ktoś spytał mnie o uniwersalne ubranie, które kojarzy mi się z końcówką roku, niemal od razu powiedziałabym: szara bluza. Zużyłam już co najmniej kilka takich. W połączeniu z fryzurą “na cebulę” to moja najlepsza deska ratunkowa, gdy nagle trzeba gdzieś wyskoczyć.

10 + 11 Czym byłaby jesień bez ciepłych rzeczy? Dla mnie katastrofą – jestem zmarzluchem. Od jakiegoś czasu szukam szarego koca, który byłby moim kompanem w czasie długich wieczorów. Niestety, do tego pory nie znalazłam nic, co jednocześnie wpisywałoby się w mój gust i nie kosztowało majątku. A skoro już o majątku mowa: marzy mi się lniana pościel. Naczytałam się latem o jego właściwościach i strasznie jestem ciekawa, jak sprawuje się w takiej formie.

12 Jakiś czas temu uznałam, że mam wystarczająco dużo poduszek i twardo trzymam się tej myśli, chociaż czasem naprawdę trudno się oprzeć. Wśród kompanów mojego jesiennego zaszywania się, widziałabym wzory takie jak: czarny zygzak, jasne trójkąty, ciemne trójkąty, szare paski.

Nie mogę odmówić sobie tradycyjnego pytania: Co znalazłoby się na Waszej niedźwiedziej liście?