W co zapakować pieniądze lub kartę? 3 minikoperty do wydruku

Koperty do wydruku DIY

Choć wiele mówi się o tym, jak wiele satysfakcji daje kupowanie prezentów dopasowanych do odbiorcy, co rok na szczycie podarunkowych hitów i tak pojawia się gotówka lub karty upominkowe. Lubię kupować przemyślane prezenty, czasem wydaje mi się, że podarowanie komuś pieniędzy lub bonu zakupowego to takie trochę pójście na łatwiznę, ale z drugiej strony potrafię zrozumieć, że często to najlepsze i najbardziej uniwersalne wyjście. Gdy spędzamy święta wśród licznej rodziny, nie da się idealnie trafić w gust każdego jej członka. Po wielu rozczarowaniach można dojść do wniosku, że lepszą opcją od kolejnego zalegającego na półce rupiecia, będzie podarowanie możliwości samodzielnego wyboru.

A kiedy już sięgamy po tego typu opcję prezentową, zawsze pojawia się pytanie: “W co zapakować pieniądze/kartę?”. Teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać do tego najzwyklejszą, białą kopertę, ale chyba każdy czułby się wówczas jak w trakcie wręczania łapówki. Właśnie dlatego stworzyłam projekty trzech niewielkich kopert, które będą idealnym rozwiązaniem w takich sytuacjach. Mam nadzieję, że przypadną Wam do gustu!

W co zapakowac pieniadze

Kopeta DIY

 

Koperty mają typowo świąteczne wzory i kolory, są na tyle uniwersalne, by bez problemu dopasować się do każdego rodzaju obdarowywanej osoby. Jeśli jednak chcielibyście stworzyć coś sami, dodatkowo publikuję również szablon do wycinania kopert z papieru ozdobnego.

Co będzie potrzebne?

  • Gilotyna, nożyczki lub nożyk do tapet
  • Klej lub dwustronna taśma klejąca

Schemat składania i sklejania:

koperty diy

 

Pakowanie prezentów DIY

 

Kilka dobrych rad przed tworzeniem kopert:

  1. Zanim potwierdzisz drukowanie pliku, koniecznie wybierz w ustawieniach drukarki wysoką jakość wydruku. Dzięki temu kolory będą żywe.
  2. Wycinając poszczególne części kopert, staraj się robić to długimi ruchami nożyczek, zamiast szybkiego, mechanicznego cięcia. Wolne, przemyślane ruchy sprzyjają precyzji i estetyce.
  3. Jeśli korzystasz z gotowych wzorów, nie ma potrzeby drukowania na sztywnym papierze, zwykły papier ksero będzie wystarczający.
  4. Z kolei jeśli chcesz skorzystać z szablonu do tworzenia kopert z papieru ozdobnego, wybierz sztywny papier, który ułatwi odrysowywanie.

Pobierz koperty:

W co zapakowac pieniadze

Czarno-biała                                   Złota                                     Czerwona

 

 

 

Będzie mi bardzo miło, jeśli w zamian za skorzystanie z projektu udostępnisz ten wpis :)

 

POBIERZ SZABLON

Tradycyjnie już liczę na zdjęcia kopert „w akcji” – pamiętajcie o hashtagu „#onelittlesmile”, który umożliwia mi dotarcie do Waszych zdjęć. Przyjemnego korzystania!

A jeśli jesteście głodni pomysłów na świąteczne pakowanie prezentów (i dodatkowo jesteście szczęściarzami, którzy mają ich kupowanie za sobą), koniecznie zajrzyjcie do poniższych wpisów:

Pakowanie prezentów

Kokardy do wydruku

Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek komercyjne wykorzystanie jest zabronione.