Bileciki (etykiety) prezentowe do pobrania – 2015

Bileciki na prezenty

Pierwsza odsłona etykiet na prezenty pojawiła się w 2013 roku. Opublikowałam wówczas dziewięć grafik, na które dziś spoglądam z lekkim wstydem, ale również ze sporym sentymentem. To, co wydarzyło się później, mogę śmiało nazwać początkiem budowania świątecznej tradycji na moim blogu. Przez całe święta dostawałam od Was zdjęcia prezentów udekorowanych moimi bilecikami – to zdecydowanie jedno z moich najfajniejszych blogowych doświadczeń.

Rok później zaczęliście wypytywać o etykiety już w listopadzie. Tym razem zdjęć było jeszcze więcej – nie potrafiłam się powstrzymać i przeglądałam mój tag na Instagramie dosłownie co chwilę. Widok tych wszystkich prezentów i świadomość, że miałam swój mały udział w ich dekorowaniu był naprawdę budujący! Po świętach na Facebooku powstała galeria “Święta z One Little Smile” – zebrałam w niej wszystkie zdjęcia, które zdołam odnaleźć wraz z linkami do profili autorów. Liczę, że w tym roku również taka powstanie!

Zawieszki prezentowe

Co nowego?

Kiedy zaczęłam tworzyć nowe etykietki, miałam spore obawy, że nic nie jest w stanie przebić popularności tych z zeszłorocznej edycji (wpis z nimi ma w tej chwili 25 tysięcy odsłon!). Zaczynałam jakieś 4 razy. W końcu uznałam, że najlepiej będzie pójść w zupełnie innym kierunku. Zeszłoroczne bileciki były kolorowe, więc z tym roku postawiłam na czarno-białe (właściwie to ciemnoszaro-białe) , dość minimalistyczne. Dodatkowo odeszłam od schematu etykiet o jednakowym kształcie – stworzyłam zestaw składający się z sześciu tradycyjnych tagów, trzech kwadratowych i czterech podłużnych. Całość mieści się na stronie o rozmiarze A4.

Etykietki prezentowe

Myślę, że te dodatkowe opcje świetnie sprawdzą się w przypadku prezentów, które są zbyt małe na doczepienie etykiety lub po prostu takich, które są udekorowane tak ładnie, że nie potrzebują niczego, co odciągałoby od nich uwagę. Kwadratowe etykiety nie mają wyznaczonego miejsca na dziurkę. Możecie je dowolnie przymocować do prezentu – niżej znajdziecie przykład jednej z opcji.

Pobierz etykiety

etykietki-na-prezenty

Pobierz etykiety

 

 

 

Kilka rad przed drukowaniem:

  1. Wybierz w miarę sztywny papier – etykiety będą się lepiej prezentowały. Ja z reguły drukuję na kartkach bloku technicznego, to wystarczająca grubość.
  2. Zanim potwierdzisz drukowanie pliku, koniecznie wybierz w ustawieniach drukarki wysoką jakość wydruku. Dzięki temu kolory będą żywe i bileciki będą się prezentowały o wiele lepiej. Upewnij się również, że plik jest dopasowany do obszaru wydruku.
  3. Wycinając etykiety, staraj się robić to długimi ruchami nożyczek, zamiast szybkiego, mechanicznego cięcia. Wolne, przemyślane ruchy sprzyjają precyzji i estetyce.
  4. Jeśli chcesz przymocować kwadratowe etykiety w taki sam sposób jak na zdjęciach poniżej, użyj nożyka do tapet do zrobienia nacięć.
  5. Do wycięcia dziury na wstążkę użyłam dziurkacza o rozmiarze 3mm. Bez dziurkacza można sobie poradzić przy pomocy igły którą przebijamy otwór, a następnie kolistymi ruchami rozciągamy ją. Gdyby igła nie dała rady, można się posłużyć np. długopisem.

Etykiety prezentowe w akcji:

Pakowanie prezentow pomyslyPakowanie prezentówJak ladnie zapakowac prezent

Mam wielką nadzieję, że bileciki wpiszą się w Wasze potrzeby i będą takim fajnym uzupełnieniem tych zeszłorocznych. Czekam z ogromną ekscytacją na Wasze zdjęcia (strasznie jestem ciekawa, po którą wersję sięgniecie!). Jeśli publikujecie na Instagramie i chcecie znaleźć się w świątecznej galerii, pamiętajcie proszę o dołączeniu do zdjęcia hasztagu #onelittlesmile. Dzięki niemu Wasze zdjęcia mi nie uciekają i mogę do nich wrócić po jakimś czasie. Liczę, że podtrzymamy naszą świąteczną tradycję i w tym roku galeria będzie jeszcze większa!

Dodatkowe projekty, które mogą się przydać:

pakowanie-prezentow-01 pakowanie-prezentow-02 pakowanie-prezentow-03 pakowanie-prezentow-04


Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek komercyjne wykorzystanie jest zabronione.