Świąteczne ozdoby DIY: Papierowe gwiazdy

swiateczne ozdoby DIY

Jako małolata lubiłam wszystkie te pomysłowe sposoby na świąteczne ozdoby DIY, ale zawsze, gdy ich szukałam, miałam pewien warunek. Musiały być łatwe w przygotowaniu i nie mogły zajmować zbyt wiele czasu, inaczej wystawiłabym swoją cierpliwość na wielką próbę. Wiele się od tamtej pory zmieniło, poskromiłam swoje lenistwo, ale sympatia do prostych projektów nadal we mnie została.

Przybywam dziś z pomysłem na przestrzenne gwiazdy, które mogą być Waszym wybawieniem w kwestii świątecznych dekoracji. Ich wykonanie jest bajecznie proste, nie potrzeba do tego dużych zdolności manualnych, żadnych taśm, klejów, nic z tych rzeczy. Do tego można je wykorzystać na całe mnóstwo sposobów – jedynie od Waszego pomysłu zależy co z nimi zrobicie.

Co będzie potrzebne?

  • Kartka papieru – Może to być zwykły papier ksero, może być blok techniczny, może być blok kolorowy, papier dekoracyjny. Możecie również wydrukować szablon na sztywnym papierze, a potem odrysowywać go na papierach ozdobnych.
  • Nożyczki

Instrukcja składania:

Gwiazdki z papieru instrukcja

1  Drukujemy i wycinamy z szablonu gwiazdę (można też przygotować ją samodzielnie).
2  Gwiazdę składamy na pół, wzdłuż jednego z ramion.
3  Powtarzamy tę czynność dla wszystkich pięciu ramion gwiazdy.
4  Wypychamy do przodu poszczególne ramiona. Gotowe!

Pobierz szablony:

Mała     Średnia     Duża

Kilka dobrych rad przed tworzeniem gwiazd:

  • Przy mniejszych gwiazdach wygodniej będzie się składał mniej sztywny papier.
  • Zaginając gwiazdy, trzeba uważać na tę górną, najostrzejszą część – lubi się zaginać.
  • Warto zaopatrzyć się w narzędzie do wygładzania zagięcia. Ja używam do tego celu zestawu, o którym wspominałam we wpisie o narzędziach do prac kreatywnych, ale na pewno znajdziecie coś podobnego pod ręką – ważne żeby miało zaokrąglone brzegi.

W jaki sposób wykorzystać gwiazdy?

Możliwości jest całe mnóstwo – to wyłącznie kwestia Waszych pomysłów. Możecie stworzyć z nich dekoracje choinkowe, możecie ozdobić nimi prezenty, możecie nawet pokusić się o stworzenie świątecznej girlandy. Poniżej kilka opcji z moich czterech kątów (można powiększyć zdjęcia).

Swiateczne dekoracje z papieruGwiazdy z papieru DIYOzdoby choinkowe DIY

 

Dekoracje swiateczne DIY

Czekam na Wasze pomysły, strasznie jestem ciekawa co wykombinujecie. Mam nadzieję, że pokażecie swoje dekoracje na zdjęciach. Miłego tworzenia!