10 inspirujących kont na Instagramie, które warto znać

instagram-ciekawe-konta

Mam wrażenie, że im więcej mitów buduje się wokół użytkowników Instagrama i im więcej dyskusji z cyklu: “To nie jest prawdziwe życie!!!” toczy się w sieci, tym bardziej cieszę się ze sposobu, w jaki sama korzystam z tej aplikacji. Na Instagramie szukam bowiem… inspiracji. Tak po prostu, banalnie. Nieważne, czy oglądam perfekcyjne kadry, czy szybkie ujęcia, dopieszczone dzieła sztuki, czy szybkie szkice z pomysłem – jeśli tylko wywołują zachwyt, pobudzają mnie do twórczego działania lub zwyczajnie budzą ciekawość, bez wahania wciskam: “Obserwuj”.

Takich inspirujących profili jest na Instagramie całe mnóstwo. Niektórymi z moich ulubieńców, dzieliłam się z Wami ponad rok temu, we wpisie z 8 kontami, które warto znać. W międzyczasie pojawił się również wpis z moimi ulubionymi profilami rysowników i ilustratorów. Dziś przybywam z kolejną porcją kont, które regularnie śledzę.

Rachelryle

oryginalne-profile-instagram

Autorka tego profilu zmienia małe, proste ilustracje w urocze, tematyczne animacje. Niby nic nadzwyczajnego, całość trwa kilkanaście sekund, ale kiedy myślę, jak długo musi trwać tworzenie jednego takiego filmiku, jestem pod ogromnym wrażeniem. No i sam pomysł zasługuje na uznanie!

Anniset

inspirujace-profile-instagram

Z pozoru to po prostu ładne zdjęcia, jakich na Instagramie wiele, ale jeśli przyjrzymy się bliżej dostrzeżemy świetne ujęcia, niecodzienne pozy i zabawne opisy z historiami, które idealnie uzupełniają fotografie. Jedno z tych kont, które ogląda się z myślą: “Też chcę tak umieć”.

Caseyligon

instagram-ciekawe-konta

Autorka tego profilu wznosi typografię na wyżyny kreatywności, tworząc słowa z przypraw, resztek jedzenia, wstążek i całej reszty innych przedmiotów codziennego użytku. Oglądam jej dzieła z szeroko otwartą szczęką, podziwiając precyzję i pomysłowość.

Typographyinspired

fajne-profile-instagram

Profil, na którym codziennie pojawiają się przepiękne projekty typograficzne artystów z całego świata. W tym przypadku muszę dawkować sobie przyjemność przeglądania, bo nawet, gdy zaglądam tylko na chwilę, zawsze przepadam na długo.

Idafrosk

kreatywne-profile-na-instagramie

Jedzeniowe wariacje na talerzach. Schemat całkiem prosty – talerz, urocza kompozycja i wystające z dołu skarpetki. Niby nic, a jednak robi wrażenie. Podobny, choć odrobinę bardziej spektakularny profil (@leesamantha) polecałam Wam w poprzednim wpisie z ulubionymi kontami.

Seanwes
polecane-konta-instagram

Kolejny świetny profil powiązany z typografią. Jego autor wykorzystuje swoje kaligraficzne zdolności do publikowania ciekawych cytatów, ubranych w jego piękne litery. Spora dawka inspiracji i motywacji równocześnie.

Jardinebotanic
instagram-inspirujace-profile

Konto pełne kwiatów, bukietów i wiązanek tak pięknych, że trudno oderwać od nich wzrok. Prowadzi je florystka z Sydney, która zajmuje się kwiatową oprawą wesel i innych uroczystości. Jeśli inspiruje Was tego typu tematyka, koniecznie zajrzyjcie również na profil @putnamflowers.

Samlarson
Inspirujace-profile-na-instagramie

Autor tego profilu, dzieli się z obserwatorami swoimi małymi, ale bardzo szczegółowymi rysunkami. Ilekroć trafiam na jego kolejną pracę, zatrzymuję się na chwilę, by dostrzec wszystkie te piękne detale. Rysunki Sama są bardzo popularne, bardzo możliwe, że wiele razy natknęliście się na nie w sieci, nie mając pojęcia, kto jest autorem.

Vickiee_yo
fajne-profile-na-instagramie

Konto przekraczające wszelkie normy słodkości. Autorka, która sama o sobie pisze: “piekarz-amator”, publikuje zapierające dech w piersiach i wywołujące burczenie w brzuchu wypieki. Za każdym razem, gdy je przeglądam, mam wielką ochotę sprawdzić się w takim dekorowaniu jedzenia – to musi być coś fantastycznego!

Sarahkbenning
ciekawe-konta-instagram

Wiele lat temu poprosiłam babcię, by nauczyła mnie haftowania. Byłam wówczas w wieku, w którym rozpaczliwie poszukiwałam jakiegoś hobby i wydawało mi się, że to będzie strzał w dziesiątkę. Niestety, moje pokłady cierpliwości wyczerpały się już po kilku próbach, a kiedy teraz patrzę na ten profil i podziwiam cudne projekty, jakie wychodzą spod rąk jego autorki, strasznie żałuję, że tak łatwo odpuściłam.

To tyle jeśli chodzi o moich inspirujących ulubieńców. Jeśli znacie jakieś równie ciekawe profile, koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach!

Zajrzyjcie również do wpisów: