Na tropie: tropikalne motywy

tropikalne motywy wzory

Choć wraz z upływem czasu, coraz bliżej mi do jednolitych, stonowanych kolorów, nadal mam ogromną sympatię do wzorów. Sięgam po nie często, projektując grafikę, ale zdarza mi się również sugerować nimi przy wyborze przedmiotów codziennego użytku. Jeśli miałabym wskazać wzory, które ostatnio wpisują się w mój gust najmocniej, bez wahania wybrałabym te tropikalne.

Wielkie liście, dużo zieleni, egzotyczne kwiaty i wzory rodem z amazońskiej dżungli. Te znaki rozpoznawcze tropikalnego trendu nieśmiało przebijały się w designie już od kilku sezonów, ale mam wrażenie, że ich największa popularność dopiero przed nami. Myśląc o tym trochę szerzej, można by uznać, że to trend wiecznie żywy – w końcu panterki, zebry i inne zwierzęce printy widać na ulicach na każdym kroku, ale mam nadzieję, że domyślacie się, że nie o takie tropiki mi chodzi.

Nie są to łatwe w obsłudze wzory. Zazwyczaj dominują, ściągają na siebie całą uwagę, a przede wszystkim nie przepadają za konkurencją w postaci innych wzorów. W zamian za to odpłacają się natychmiastowym odświeżeniem wyglądu i niezawodnym poprawianiem nastroju (bo przecież motyw wakacji w tropikach chyba nie może kojarzyć się źle, prawda?).

Przez kilka ostatnich dni przeczesywałam sklepy w poszukiwaniu pięknych przedmiotów, które świetnie wpisują się w ten motyw. Wybrałam osiemnaście przykładów, które mogą przypaść Wam do gustu. W trakcie tych poszukiwań uznałam, że egzotyczne wzory odpowiadają mi o wiele bardziej, gdy są użyte na dodatkach, niż na głównych elementach stroju czy wystroju. Ciekawa jestem, czy podzielacie tę opinię. Część linków we wpisie to linki afiliacyjne – jeśli zdecydujecie się na zakup, trafi do mnie niewielka prowizja.

tropikalne-wzory

1. Wazon, 79.90zł    2. Żakiet, 125,30zł    3. Spódnica, 79,90zł    4. Obudowa, 24,50zł    5. Strój kąpielowy, 319zł
6. Góra kostiumu, 299zł    7. Filiżanka, 43,12zł    8. Obudowa, 24,50zł    9. Taca, 59,90zł    10. Portfel, 59,90zł
11. Kombinezon, 56,34    12. Poduszka, 30,80zł    13. Zestaw grafik, 90zł    14. Skarpety, 8,71zł
15. Poszewka banany, 29,90zł    16. Poszewka ptak, 39,90zł    17. Świeca w pojemniku, 22,90zł    18. Pościel, 129,90zł

Trochę tropikalnej inspiracji:

tropikalne-egzotyczne-printy-wzory
Źródła zdjęć: Dedujes, Sahmdorseyde, Krista Mason Photography, Templeandwebster, Lampsplus, Paperchasepress, 100layercake, Onekindesign.

Egzotyka we wnętrzach prezentuje się bardzo stylowo, choć myślę, że prawdopodobnie zabrakłoby mi odwagi na tapetę pełną liści. Ale kto wie, może kiedyś? Teraz o wiele bliżej mi do dodatków, które nie dominują we wnętrzu.

Koniecznie zwróćcie również uwagę na genialne pomysły na tropikalną oprawę przyjęć (nie tylko weselnych). Zaproszenia w lewym, dolnym rogu są zachwycające, podobnie z resztą jak oprawa stołów. Jeśli podobają Wam się takie motywy przewodnie, musicie zajrzeć do tego wpisu. Autorka prezentuje przepiękną aranżację ślubu i wesela. Co prawda nasz klimat ani trochę nie sprzyja powtórzeniu tego w polskich warunkach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by poszukać tam inspiracji.

Bardzo jestem ciekawa, jak Wam podobają się te wzory. Czekam na Wasze opinie!