Pobudzamy twórcze myślenie – 15-dniowy trening kreatywności

trening-kreatywnosci

Krótsze dni, niższe temperatury, coraz więcej wymówek dla leniuchowania. Trzeba przyznać, że jesień nie jest najlepszym okresem do kreatywnych działań. Mimo całej (ogromnej!) sympatii do tej pory roku, ostatnio całe swoje twórcze myślenie mam ochotę sprowadzić do pytania: “No, to jaki serial dziś odpalić?”.

Pomyślałam, że to właśnie idealny moment, by zrealizować pomysł, który chodził mi po głowie od dłuższego czasu: twórcze wyzwanie. Planowałam wcielić je w życie wyłącznie na własne potrzeby, ale kiedy przeczytałam kilka świetnych pozycji na ten temat, uznałam, że o wiele raźniej i milej będzie, gdy zaproszę Was do wspólnej realizacji planu. Już wyjaśniam, o co chodzi.

O co w tym chodzi?

Przez 15 dni na fan page’u bloga oraz na specjalnej podstronie będę publikować zadania, których celem będzie pobudzenie Waszej (i mojej) kreatywności. Wszystkie będą dość krótkie i nie zajmą Wam więcej niż kilka minut – tak, by łatwo się nie zniechęcić, ale jednocześnie rozruszać wszystkie te zakurzone pokłady twórczego myślenia.

Nie publikuję zadań przed rozpoczęciem treningu, licząc, że rozbudzę Waszą ciekawość i tym samym zachęcę do regularnego sprawdzania i wykonywania ćwiczeń. Mam nadzieję, że zmotywujemy się wzajemnie przez taki rodzaj publicznej deklaracji.

Skąd pomysł, by ćwiczyć kreatywność?

Wiele osób błędnie zakłada, że kreatywność to przypisana do człowieka cecha, z którą trzeba się urodzić. Tymczasem wszystkie naukowe pozycje nie pozostawiają wątpliwości: kreatywność to postawa, którą można kształtować i rozwijać.

Nieważne, czy jesteś pracownikiem agencji reklamowej, obmyślającym kampanię dla nowego produktu, czy też mamą potrafiącą przygotować pyszny obiad z zaledwie 3 składników – wszyscy możemy być tak samo kreatywni. To nie jest cecha dla wybrańców.

Już od dawna chciałam wypróbować wiele ćwiczeń, które znalazłam, czytając książki i artykuły poświęcone kreatywności, ale ciągle brakowało mi motywacji, by wykonywać je codziennie. Uznałam więc, że realizacja tego celu na blogu może być dobrym pomysłem.

trening-kreatywnosci-zadania

Zasady:

  • Czas trwania: 12 października – 26 października 2016
  • Dla kogo?
    Dla każdego, kto ma ochotę rozruszać szare komórki, ale jednocześnie nie chce się angażować w bardzo skomplikowane i czasochłonne zadania.
  • Jak wziąć udział?
    Wystarczy, że każdego dnia wyłapiesz nowe zadanie na fan page’u bloga lub na specjalnej podstronie i poświęcisz kilka minut na jego wykonanie.
  • Czy trzeba coś publikować?
    Jeśli masz ochotę, śmiało możesz wykorzystać któryś z banerów umieszczonych w tym wpisie, ale do niczego nie zmuszam. Możesz brać udział w treningu, nie informując o tym nikogo, choć oczywiście bardzo miło mi będzie, jeśli dasz znać, że bierzesz udział, podzielisz się efektami realizacji zadań lub dasz znać, jak Ci się podobało. To pomoże również lepiej zaangażować się w wykonywanie zadań – publiczna deklaracja czyni cuda.

Przejdź do podstrony z zadaniami


Mam nadzieję, że przekonam Was do tego typu jesiennej aktywności. Będzie mi bardzo miło jeśli dołączycie. A jeśli chcielibyście dzielić się informacjami o treningu w mediach społecznościowych, pamiętajcie proszę o hashtagu #onelittlesmile, który ułatwi mi odszukiwanie Waszych postów. Czekam z niecierpliwością na Wasze opinie!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz