5 prezentów DIY, które sprawdzą się w walentynki

Czasem myślę sobie, że pisząc bloga nie potrzebuję kalendarza ani jakichkolwiek przypominajek o świętach. Gdy tylko na horyzoncie pojawia się jakaś okazja, do najpopularniejszych wpisów w menu po prawej natychmiast wskakują te związane z sezonowymi dekoracjami i pomysłami na podarunki. Tak też było, gdy tylko styczeń dobiegł końca. W lutym stałe miejsce na podium zawsze należy do kuponów walentynkowych.

Pomyślałam sobie jednak, że warto Wam przypomnieć o innych pomysłach na podarunki DIY, które możecie wykorzystać w walentynki. W ciągu kilku lat zebrało się ich trochę, więc taka mała ściągawka może okazać się przydatna, gdy w popłochu będziecie szukać prezentu lub spontanicznie postanowicie sprawić swojej drugiej połowie miły upominek.

1. Kupony miłości

To już niemal legenda wśród walentynkowych prezentów. Czym są kupony miłości? Najprościej mówiąc: sposobem na sprawienie przyjemności ukochanej osobie. Na kuponach wypisujemy czynności, które sprawiają partnerowi radość, ale wiemy, że z różnych powodów rzadko sobie na nie pozwala. On (lub ona) wręcza wybrany przez siebie kupon, a Ty go realizujesz. Bez gadania, bez „nie teraz”, bez „innym razem”. I tak dopóki wszystkie kupony nie zostaną zrealizowane.

Szczegóły na temat kuponów i dobre rady dotyczące ich wypełniania znajdziecie we wpisie. A jeśli będziecie mieli ochotę wykorzystać kupony przy innej okazji, na blogu znajdziecie również dwie uniwersalne okładki.

Kupony do druku      Dodatkowe okładki


prezent-diy-walentynki-3

2. Pudełka na drobne upominki

Wiele par uznaje walentynki za dzień, w którym chodzi o zrobienie dla siebie czegoś miłego, niekoniecznie wiążącego się z dużymi wydatkami i drogimi prezentami. To święto, w którym liczą się drobiazgi. Właśnie z myślą o tych drobiazgach powstały moje pudełka. To idealne opakowanie na coś niewielkiego, co wprawi w dobry nastrój kogoś, na kim szczególnie nam zależy. W pudełku można umieścić np. bilety do kina, na koncert, ulubione słodycze lub wspomniane wyżej kupony.

Pudełka do druku


3. Kartki walentynkowe

Do walentynek można podchodzić na różne sposoby, ale chyba nikt nie zaprzeczy, że to całkiem niezły pretekst do robienia miłych rzeczy. Niekoniecznie musi to oznaczać kupowanie drogich prezentów. Choć nie mam nic przeciwko takim podarunkom, zdecydowanie wolę myśleć o tym dniu jako o święcie, w którym największą wagę mają drobne gesty. Takim drobnym gestem może być kartka wypełniona ciepłymi słowami i zostawiona w widocznym miejscu przed wyjściem do pracy. Niby niewiele, ale dzień, który rozpoczyna się od takiej niespodzianki, zawsze wydaje się lepszy.

Kartki do druku


4. Etykietki na muffiny

To najstarszy pomysł na walentynkowe DIY, jaki pojawił się na blogu. Mimo to uważam, że nadal jest najlepszą opcją na prezent dla każdego łasucha. Wystarczy upiec muffiny lub ciasto, przymocować etykiety do wykałaczek i mamy prezent, którego nie doceniłby chyba tylko człowiek bez serca (albo bez żołądka!).

Etykietki do druku


5. Etykiety na słodkości i herbatę

To akurat pomysł Magdy z bloga My pink plum, ale dorzucam go jako bonus. Etykietami udekorujecie ulubioną herbatę partnera lub drobne słodkie upominki. Myślę, że śmiało możecie je także wykorzystać jako etykietę do udekorowania prezentu.

Etykiety na słodkości do druku


Mam nadzieję, że poczuliście się zainspirowani do zrobienia czegoś miłego dla swoich partnerów. Świętowanie walentynek wcale nie musi oznaczać kupowania drogich prezentów. Czasem wystarczy drukarka, chwila wolnego czasu i odrobina chęci, by wywołać uśmiech na twarzy. Życzę Wam byście spędzili ten dzień tak miło jak tylko się da!

Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek komercyjne wykorzystanie jest zabronione.

Zapisz

Zapisz