Linki godne polecenia – wrzesień + październik

linki-godne-polecenia-wrzesien-pazdziernik

Koniec miesiąca oznacza idealną porę na kolejną odsłonę cyklu “Linki godne polecenia”. Cieszę się, że publikowanie ich co dwa miesiące jest dla Was okej. Dla mnie to oznacza więcej czasu na zbieranie ciekawych treści, dla Was z kolei mniej mało interesujących linków. Tym razem mam dla Was m.in. psychologiczne triki, playlistę z młodości, serię świetnych plakatów, kolory wiosny, zbiór wykładów na temat fotografii oraz niebanalne pomysły na dekorację ściany. Miłego przeglądania!

 • Lista kilkunastu psychologicznych trików, które mogą się przydać w kontaktach z ludźmi.
 • Od jakiegoś czasu na Spotify działa “Twoja kapsuła czasu”. To spersonalizowana playlista z nostalgicznymi utworami, które mają przenieść nas do wspomnień z czasów, gdy byliśmy nastolatkami. U mnie algorytm spisał się doskonale – wyszła z tego naprawdę dobra playlista.
 • “3 zdania do siebie z przeszłości” – wpis Eweliny Mierzwińskiej, w którym miałam swój mały udział. Powstał nam z tego całkiem niezły i dodający otuchy przewodnik po życiu zawodowym.
 • “Profilowanie osobowości na podstawie śladów cyfrowych” – bardzo ciekawy wykład Michała Kosińskiego na temat funkcjonowania w sieci i algorytmów odgrywających w naszym życiu coraz większą rolę. Polecam gorąco.

 • Biedronce oraz twórcy plakatów należą się duże brawa za oprawę wizualną kampanii “Biedronka smakuje domem”. To jest piękne.
 • Zbiór wszystkich okładek katalogów IKEA od 1997 roku. Co ciekawe, wiele z nich nadal wygląda bardzo współcześnie.
 • Instytut Pantone ogłosił kolory wiosny 2018. Tym razem jest ich aż 16, w tym 4 wyróżnione jako paleta kolorów klasycznych. Wśród nich prawdopodobnie kryje się ten, który zyska miano koloru roku 2018. Chętnie zobaczyłabym pod tym tytułem któryś z kolorów ostatniego rzędu, ale coś mi mówi, że Pantone postawi na coś mocnego i energetycznego.
 • Marc Levoy – wykładowca Uniwersytetu Stanforda udostępnił za darmo swoje wykłady na temat fotografii. U mnie niestety nadal wiszą w zakładce “na później”, ale może Wy skorzystacie.
 • The Uncomfortable – stworzona przez architektkę kolekcja codziennych przedmiotów, których używanie byłoby istną katorgą. Uwaga, można się zdenerwować od samego patrzenia.
 • 10 niebanalnych pomysłów na dekorację ściany na blogu Milk&Sun.

Wpisy, które mogliście przegapić:

 1. Madera – kilka praktycznych porad i moich refleksji

 2. 5 pomysłów na efektowne, jesienne DIY

 3. Darmowe narzędzia, bez których nie wyobrażam sobie pracy

 4. Czekoladowy bar na przyjęcia i imprezy – DIY