Jak dodać zdjęcie lub relację na Instagram z komputera? Najłatwiejszy i najbezpieczniejszy sposób

zdjecia--relacje-instagram-z-komputera

Instagram regularnie rozwija swoją przeglądarkową wersję – całkiem niedawno pojawiła się w niej możliwość oglądania relacji. Ciągle jednak korzystanie z Instagrama na komputerze wiąże się jedynie z oglądaniem – tworzenie treści nadal jest zarezerwowane dla wersji mobilnej.

Jeśli kiedykolwiek chcieliście dodać na swój Instagram zdjęcie lub grafikę z komputera, pewnie wiecie, że wymaga to trochę zachodu. Trzeba je przecież w jakiś sposób przekazać na swój telefon. Można skorzystać z maila, z chmury czy innego sposobu przesyłania, ale zawsze to kilka dodatkowych kroków, które trzeba wykonać.

Czy istnieje zatem sposób, by trochę oszukać aplikację webową i dodawać zdjęcia i relacje z poziomu komputera? Tak i jest dużo łatwiejszy niż myślisz! Nie trzeba pobierać żadnych aplikacji, nigdzie się logować, ryzykować czymkolwiek. Wszystko załatwisz z poziomu własnej przeglądarki. Poniżej instrukcje dla dwóch najpopularniejszych – Chrome i Firefox.

 

Jak dodać zdjęcie lub relację na Instagram z przeglądarki Google Chrome?

  • Wchodzimy na swój profil lub na stronę główną Instagrama (musimy być zalogowani).

zdjecia-instagram-komputer

  • Klikamy prawym przyciskiem myszy na stronie i wybieramy opcję “Zbadaj”. Można ją również wywołać skrótem Ctrl + Shift + I (Windows) lub Cmd + Opt + I (OS X).

stories-relacje-instagram-z-komputera-przegladarki

  • Pojawi się okienko narzędzi dla programistów. Musimy tu namierzyć ikonkę “Toggle device toolbar” (zaznaczoną na screenie). Możecie w nią kliknąć lub wywołać ją skrótem Ctrl + Shift + M (Windows) lub Cmd + Shift + M (OS X).

instagram-z-komputera-przegladarki

  • Dla lepszej widoczności z rozwijanego menu na górze wybieramy np. “Iphone 6/7/8”. Następnie odświeżamy stronę.

dodawanie-zdjec-instagram-komputer

  • Na dole pojawi się pasek menu z wersji mobilnej. Możemy tu dodać zdjęcie, korzystając z środkowej ikonki lub przejść do strony głównej, z której możemy dodać relację.

 

Jak dodać zdjęcie lub relację na Instagram z przeglądarki Mozilla Firefox?

  • Wchodzimy na swój profil lub na stronę główną Instagrama (musimy być zalogowani).

dodawanie-zdjec-komputer-instagram

  • Klikamy prawym przyciskiem myszy na stronie i wybieramy opcję “Zbadaj element”. Można ją również wywołać skrótem Ctrl + Shift + I (Windows) lub Cmd + Opt + I (OS X).

instagram-relacje-z-komputera

  • Pojawi się okienko z tak zwanym “Inspektorem”. Musimy tu namierzyć ikonkę “Trybu responsywnego” (zaznaczoną na screenie). Możecie w nią kliknąć lub wywołać ją skrótem Ctrl + Shift + M (Windows) lub Cmd + Opt + M (OS X).

zdjecia-na-instagram-z-przegladarki

  • Strona przełączy się do widoku mobilnego, ale to jeszcze nie umożliwi dodawania treści. Z rozwijanej listy z napisem “Brak nazwy urządzenia” wybieramy “Apple Iphone 6S”.

jak-dodawac-zdjecia-stories-z-komputera-instagram

  • Po wybraniu urządzenia odświeżamy stronę (F5). Na dole pojawi się pasek menu z wersji mobilnej. Możemy tu dodać zdjęcie, korzystając z środkowej ikonki. Niestety, z mojego doświadczenia wynika, że dodawanie relacji (Stories) w Firefoxie nie działa – jest tylko możliwość dodawania zdjęć.

Czy to na pewno bezpieczne?

To zdecydowanie najbezpieczniejsza metoda, jaką znam. Nie trzeba podawać haseł zewnętrznym aplikacjom, nie trzeba również pobierać niezaufanego oprogramowania. Jedyne, co tutaj robimy, to wymuszamy na przeglądarce wyświetlenie mobilnego widoku strony, a to nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Mam nadzieję, że ta wiedza okaże się przydatna!