Jak dodać zdjęcie lub relację na Instagram z komputera? Najłatwiejszy i najbezpieczniejszy sposób

zdjecia--relacje-instagram-z-komputera

Instagram regularnie rozwija swoją przeglądarkową wersję – całkiem niedawno pojawiła się w niej możliwość oglądania relacji. Ciągle jednak korzystanie z Instagrama na komputerze wiąże się jedynie z oglądaniem – tworzenie treści nadal jest zarezerwowane dla wersji mobilnej.

Jeśli kiedykolwiek chcieliście dodać na swój Instagram zdjęcie lub grafikę z komputera, pewnie wiecie, że wymaga to trochę zachodu. Trzeba je przecież w jakiś sposób przekazać na swój telefon. Można skorzystać z maila, z chmury czy innego sposobu przesyłania, ale zawsze to kilka dodatkowych kroków, które trzeba wykonać.

Czy istnieje zatem sposób, by trochę oszukać aplikację webową i dodawać zdjęcia i relacje z poziomu komputera? Tak i jest dużo łatwiejszy niż myślisz! Nie trzeba pobierać żadnych aplikacji, nigdzie się logować, ryzykować czymkolwiek. Wszystko załatwisz z poziomu własnej przeglądarki. Poniżej instrukcje dla dwóch najpopularniejszych – Chrome i Firefox.

 

Jak dodać zdjęcie lub relację na Instagram z przeglądarki Google Chrome?

  • Wchodzimy na swój profil lub na stronę główną Instagrama (musimy być zalogowani).

zdjecia-instagram-komputer

  • Klikamy prawym przyciskiem myszy na stronie i wybieramy opcję “Zbadaj”. Można ją również wywołać skrótem Ctrl + Shift + I (Windows) lub Cmd + Opt + I (OS X).

stories-relacje-instagram-z-komputera-przegladarki

  • Pojawi się okienko narzędzi dla programistów. Musimy tu namierzyć ikonkę “Toggle device toolbar” (zaznaczoną na screenie). Możecie w nią kliknąć lub wywołać ją skrótem Ctrl + Shift + M (Windows) lub Cmd + Shift + M (OS X).

instagram-z-komputera-przegladarki

  • Dla lepszej widoczności z rozwijanego menu na górze wybieramy np. “Iphone 6/7/8”. Następnie odświeżamy stronę.

dodawanie-zdjec-instagram-komputer

  • Na dole pojawi się pasek menu z wersji mobilnej. Możemy tu dodać zdjęcie, korzystając z środkowej ikonki lub przejść do strony głównej, z której możemy dodać relację.

 

Jak dodać zdjęcie lub relację na Instagram z przeglądarki Mozilla Firefox?

  • Wchodzimy na swój profil lub na stronę główną Instagrama (musimy być zalogowani).

dodawanie-zdjec-komputer-instagram

  • Klikamy prawym przyciskiem myszy na stronie i wybieramy opcję “Zbadaj element”. Można ją również wywołać skrótem Ctrl + Shift + I (Windows) lub Cmd + Opt + I (OS X).

instagram-relacje-z-komputera

  • Pojawi się okienko z tak zwanym “Inspektorem”. Musimy tu namierzyć ikonkę “Trybu responsywnego” (zaznaczoną na screenie). Możecie w nią kliknąć lub wywołać ją skrótem Ctrl + Shift + M (Windows) lub Cmd + Opt + M (OS X).

zdjecia-na-instagram-z-przegladarki

  • Strona przełączy się do widoku mobilnego, ale to jeszcze nie umożliwi dodawania treści. Z rozwijanej listy z napisem “Brak nazwy urządzenia” wybieramy “Apple Iphone 6S”.

jak-dodawac-zdjecia-stories-z-komputera-instagram

  • Po wybraniu urządzenia odświeżamy stronę (F5). Na dole pojawi się pasek menu z wersji mobilnej. Możemy tu dodać zdjęcie, korzystając z środkowej ikonki. Niestety, z mojego doświadczenia wynika, że dodawanie relacji (Stories) w Firefoxie nie działa – jest tylko możliwość dodawania zdjęć.

Czy to na pewno bezpieczne?

To zdecydowanie najbezpieczniejsza metoda, jaką znam. Nie trzeba podawać haseł zewnętrznym aplikacjom, nie trzeba również pobierać niezaufanego oprogramowania. Jedyne, co tutaj robimy, to wymuszamy na przeglądarce wyświetlenie mobilnego widoku strony, a to nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Mam nadzieję, że ta wiedza okaże się przydatna!

 

17
Dodaj komentarz

avatar
  Chcę otrzymywać powiadomienia  
najnowszy najstarszy najwyżej oceniany
Powiadom mnie o
Monia Bielawska
Gość
Monia Bielawska

super przydatna informacja. Dzieki!

justyna magdalena
Gość
justyna magdalena

Świetna instrukcja i w moim przypadku bardzo przydatna, dziękuję:)

Mardotka
Gość

Super wpis :) Czy jest jakaś możliwość przełączyć przez przeglądarkę konto prywatne na konto biznesowe? Czy to tylko możliwe przez aplikację? Spróbowałam przy okazji tego tutorialu ale niestety nie ma ikony przełączenia konta.

Paulina
Gość

Niestety, takie rzeczy tylko na telefonie.

Weronika Krawczyński
Gość

Wow super :) jak ja się cieszę, że jest taka możliwość :)

Paulina z simplistic.pl
Gość

OMG! To jest chyba najlepszy tutorial, na jaki kiedykolwiek trafiłam w internecie. Tak prosty, a jednak mało kto o tym wie, dzięki! :)

Agnieszka
Gość

Ale super! Ja czekam, aż pojawi się opcja odbierania i odpisywania na wiadomości z poziomu komputera. Sprawdziłam, czy tą metodą się da, ale chyba nie, szufladka się nie pojawia :(

Paulina
Gość

Niestety, Instagram nadal narzuca obsługiwanie wiadomości z poziomu telefonu. Ale jeszcze do niedawna nawet relacje nie były dostępne na komputerach, więc może to po prostu kwestia czasu :)

Jola | Pixel Kolor
Gość

Niby takie proste, a jednak bardzo potrzebny tutorial. Dziękuję. Teraz człowiek sobie uprości wiele spraw. :)

Magda
Gość
Magda

To jest tak proste, a tak genialne! Dzięki!

Miejski Ogrodnik
Gość
Miejski Ogrodnik

Działa! Chylę czoła Mistrzu.
Odmieniłeś życie moje ;-)

Adorosa
Gość

Moje życie stało się teraz dużo prostsze <3 dziękuję!

Piotr - fotograf hobysta
Gość

OO fajny myk i dużo wygodniejszy niż z komórki i bez kombinacji z dodatkowymi narzędziami :)

Kącik Pełen Pomysłów
Gość

Kurcze a u mnie w Mozilli nie pojawia się pasek z wyborem nazwy urządzenia… :(

Klaudia
Gość

Nie chciałoby mi się tak bawić, wolę to robić z telefonu ;)

Ania
Gość

Zrobiłam wszystko krok po kroku i tym sposobem moje zdjęcia znalazły się na Instagramie ;) Bardzo dziękuję i pozdrawiam :)