Jak sprawdzić jakiego motywu i wtyczek używa strona na WordPressie?

jak-sprawdzic-motyw-wtyczki

Kiedy stawiasz pierwsze kroki w budowaniu swojej firmy lub pisaniu bloga, prędzej czy później na pewno przywędrujesz do WordPressa. A kiedy masz już tam swoją stronę, z pewnością pojawi się mnóstwo pytań z kategorii:

  • Jaki motyw/szablon wybrać? Czym się kierować?
  • Jakich wtyczek powinnam użyć?
  • Jakich wtyczek używają inni?
  • Które wtyczki są niezbędne na każdej stronie?


Idealnie byłoby podejrzeć, jak robią to inni, prawda? A gdybym powiedziała Ci, że możesz to zrobić i to w bardzo prosty sposób? Poznaj WordPress Theme Detector – narzędzie, dzięki któremu możesz podejrzeć motyw oraz część wtyczek, których używa strona na WordPressie.

Jak to działa?

W polu “Site to check” wklejamy pełny adres strony i potwierdzamy, wciskając Enter.

sprawdzanie-szablonu-wordpress

Dostajemy wynik, w którym widzimy informacje o:

  • motywie/szablonie, którego używa strona;
  • stronie osoby, która ten motyw stworzyła;
  • stronie, na której motyw był dystrybuowany;
  • wtyczkach, które wykryło narzędzie (zazwyczaj widać tylko część z nich).


Proste, prawda? Oczywiście mam nadzieję, że nie muszę Was przekonywać, by traktować to narzędzie, jako inspirację, nie zachętę do kopiowania konkurencji. Można dzięki niemu odkryć wtyczki, z których najchętniej korzystają inni, strony oferujące ciekawe motywy, rozwiązania, którymi posiłkują się bardziej doświadczeni od nas. I do tego Was zachęcam.

6
Dodaj komentarz

avatar
  Chcę otrzymywać powiadomienia  
najnowszy najstarszy najwyżej oceniany
Powiadom mnie o
Patrycja
Gość
Patrycja

Nie miałam pojęcia, że takie narzędzie istnieje. Akurat jestem na początku drogi więc na pewno się przyda. Dzięki wielkie! :)

Jakub
Gość
Jakub

Co z tego że ktoś dowie się jaki motyw wykorzystuję konkurencja jak i tak potem trzeba go umieć skonfigurować albo umieć napisać własny kod. Wielu ludzi zapomina że motyw to tylko podstawka a reszta może być kompletnie autorska.

Radosław
Gość

Fajne narzędzie. Poprawnie wykryło szablon. Natomiast z dystansem podchodził bym do wtyczek. Znalazł tylko 1 z 8 z których korzystam.

Radownisia
Gość

Świetna zabawa z tym narzędziem! Sprawdziłam już kilka stron i świetnie pokazało to, co chciałam zobaczyć. A za kilka dni chcę również zobaczyć kwietniową tapetę, hihi! ;)