Darmowy, klasyczny wzór CV do pobrania

Wzór szablon CV do pobrania

Kiedy publikowałam pierwszy wzór CV do pobrania, zastanawiałam się, czy ktokolwiek będzie z tego korzystał. Moje najśmielsze wyobrażenia na temat ilości pobrań nie sięgały nawet jednej dziesiątej tych faktycznie uzyskanych. Fajnie jest tworzyć coś, co naprawdę się przydaje, a jeszcze fajniej jest czytać wiadomości, w których chwalicie się nową pracą!

Przybywam dziś z kolejną odsłoną szablonu CV. Tym razem jest dużo bardziej klasycznie. Ten wzór nawiązuje odrobinę do tych modelowych form, które pamiętamy sprzed lat. Wiele osób nie potrafi się przekonać do odejścia od schematów, dlatego też pomyślałam, że może warto zaproponować świeżą, przejrzystą wersję tego, co znane i sprawdzone.


Ten wzór jest idealnym rozwiązaniem, gdy mamy pewność, że nasze CV będzie drukowane. Nie musimy się martwić o to jak całość będzie się prezentowała z marginesami, o to, czy kolory będą wyglądały jak należy. Duży nacisk położyłam również na to, czego często w samodzielnie tworzonych CV brakuje – czytelność. Nie ma absolutnie żadnych wątpliwości, gdzie spojrzeć, by znaleźć interesującą nas informację.
CV wzor szablon do pobrania

Podobnie jak w przypadku poprzedniego wzoru CV, udostępniam Wam plik w trzech formatach: psd, doc oraz docx. Do tej pory sprawdziły się bardzo dobrze. Poniżej, w rozwijanych listach znajdziecie pytania i odpowiedzi, które mogą się przydać w czasie edycji każdego z plików.

W jakich programach możesz edytować wzór CV?

  • Format .psd można otworzyć i edytować w Photoshopie.
  • Format .doc wyedytujesz w Wordzie. Projekt powinien się poprawnie wyświetlać również w jego darmowym odpowiedniku – Libre Office.

Niezbędne fonty:

EDYCJA PLIKU .PSD (ROZWIŃ)

Jak wyeksportować plik do .pdf?

W górnym menu wybieramy “Plik” > “Zapisz jako…”, a następnie z listy “Format” wybieramy “Photoshop PDF”.

Jak wstawić własne zdjęcie?

Rozwiń warstwę “Zdjęcie”, znajdź element “Zdjęcie CV” i kliknij na niego dwukrotnie – zostaniesz przeniesiony do osobnego okna. Tam wklej własne zdjęcie, zastępując nim przykładowe, a następnie zapisz plik (Ctrl + S) i wróć do projektu CV. Zdjęcie pojawi się automatycznie w okrągłej ramce.

Jak wyeksportować plik do .pdf tak, żeby nie ważył zbyt wiele?

Kiedy wyświetli się sporych rozmiarów okno z opcjami zapisu, odznacz opcję “Preserve Photoshop editing capabilities”.

EDYCJA PLIKÓW .DOC I .DOCX (ROZWIŃ)

O czym pamiętać, wstawiając własne zdjęcie?

Jeśli wstawimy własne zdjęcie do pliku, koniecznie musimy zmienić jego formatowanie. W tym celu klikamy na nie prawym przyciskiem myszy, wybieramy “Formatuj obraz”, szukamy zakładki “Układ” i wybieramy opcję “Przed tekstem”. Dzięki temu możemy ustawić je w dowolnym miejscu, bez zmian w formatowaniu tekstu.

Czy mogę wstawić własne zdjęcie tak, by automatycznie pojawiło się w takiej formie jak we wzorze?

Niestety, jest to możliwe tylko przy edycji za pomocą Photoshopa. W przypadku Worda lub LibreOffice, potrzebujemy wcześniej przygotowanego zdjęcia. Jeśli nie wiesz, jak zrobić okrągłe zdjęcie bez tła, zajrzyj do tego wpisu.

Jak wyeksportować plik do .pdf?

Wybieramy zakładkę “Plik” > “Eksportuj” i wybieramy “Utwórz dokument PDF/XPS”.

Dlaczego w LibreOffice wokół obrazków pojawia się białe obramowanie?

To sposób wyświetlania tego programu. Obramowanie pojawia się tylko w czasie edycji,  jeśli włączysz podgląd wydruku lub wyeksportujesz plik, powinno zniknąć.

Pobierz wzór CV:

Format psd     Format docx     Format doc

Zobacz pozostałe wzory CV

30
Dodaj komentarz

avatar
  Chcę otrzymywać powiadomienia  
najnowszy najstarszy najwyżej oceniany
Powiadom mnie o
Blowerka
Gość

Z przyjemnością wykorzystam, poprzedni wzór jeden pracodawca bardzo zachwalał. Ale to ja zrezygnowała po pierwszym dniu próbnym.

Angelika Dabek
Gość

O wow!!! Nie mówię, że nowy wzór jest lepszy niż poprzedni – tamten pobrałam, a kilka dni temu nawet wykorzystałam na bardzo ważnej rozmowie kwalifikacyjnej ;) Ale ten…no cudo. Prosty i przejrzysty. Świetny projekt!

love-your-life.pl
Gość

korzystam z innego szablonu z zasobu “Twoich CV” ale ten oczywiście też pobieram :)

Kinga
Gość

Świetny. Elegancki i przejrzysty.

Małgorzata
Gość
Małgorzata

Korzystałam z Twojego pierwszego wzoru. Już po pierwszej rozmowie kwalifikacyjnej dostałam pracę :) Dziękuję!!

Sławomira
Gość

Jak nigdy nie zwracałam uwagi na wzory CV, bo mi na razie niepotrzebne, więc się na temacie nie znam, tak muszę przyznać, że jest wyjątkowo elegancki i przejrzysty,

Zorganizowani
Gość

Ta boczna kolumna z “o mnie” od razu nasunęła mi skojarzenia z blogiem. ;) Zresztą może to dobry sposób, by przemycić swoje zamiłowanie do blogowania i nawiązać do niego podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Kreatywność jest w cenie. :)
Dawid

Izabela Lemke
Gość

Bardzo ładny, przejrzysty, świetna robota. Dziękuję :)

brunetkaczyblondynka
Gość

Bardzo ładny, chociaż do mnie bardziej trafiają poprzednie wzory. Ale pewnie dla milośników klasyki będzie idealny. Nie jestem jedynie przekonana do tych kółeczek przy umiejętnościach, wiem, że pracodawcy nie zawsze dobrze na to patrzą (tzn jeżeli masz prawo jazdy kat.B to jest od ciebie oczekiwana umiejętność jazdy samochodem, a nie umiejętność jazdy na 3 kółeczka). Ale za to CV z twojego pierwszego posta zwiedziło ze mną Londyn i pomogło mi zdobyć tam pracę :D
Buziaczki
Brunetka

Wiola Starczewska
Gość

I love, love love freebies! Dzięki!

Milli
Gość
Milli

Ja również bardzo chciałam Ci podziękować! Skorzystałam z poprzedniego wzoru CV i za pierwszym razem dostałam wymarzoną pracę :))

Karo
Gość
Karo

Dzięki, skorzystałam. Super!

Świnka
Gość

Super! Niedługo rozpoczynam poszukiwania nowej pracy więc z pewnością skorzystam z wpisu!!!!

Ruda Szyje
Gość

ja mam teraz mega problem bo doświadczenie mam typowo biurowe a chcę zmienić branże…właściwie totalnie wszystko zmienić i pisze Cv na trenera personalnego…rozumiem że to co w tym temacie “ważne” mam pokazać. zeby nie wprowadzać chaosu zignorowac kursy itp nie związane z nowym zawodem ? doradź bo mam zagwozdkę.Dodam ze jako trener nie mam jeszcze udokumentowanego doświadczenia :/

Essalii
Gość
Essalii

hej, jaka może być przyczyna tego, że tylko psd pobiera się normalnie? w formacie doc jest jedna kolumna na drugiej, a w docx tylko zdjęcie ;/

Magdalena D
Gość
Magdalena D

mam ten sam problem

Rainy
Gość
Rainy

Jestem pod wrażeniem zarówno tego jak i dwóch poprzednich wzorów! Wyglądają bardzo ładnie, na pewno się wyróżnią spośród standardowych, a pozostawiają bardzo profesjonalne wrażenie.
Poprzednie szablony otwierają się bez problemu, a ten niestety ani w doc. ani w docx. u mnie nie wygląda dobrze, delikatnie mówiąc :( Podsyłam zrzut ekranu z problemem.

trackback

[…] kolejny wzór CV od Pauliny z One Little Smile […]

Adrian
Gość
Adrian

Bardzo fajny wzór, można powiedzieć “mniej znaczy więcej” :)
Poza walorami estetycznymi wzór podsuwa także kilka rozwiązań technicznych.

Babatu - Ola
Gość

Pobrałam tę wersję CV i format .doc jak i .docx nie otwierają się poprawnie w LibreOffice, kolumny nachodzą na siebie na prawej stronie. Jak to ogarnąć ?

Dominika
Gość
Dominika

Mam ten sam problem ;/

Anna Daniluk
Gość
Anna Daniluk

W jaki sposób wkleić swoje zdjęcie w miejsce tego ze wzoru. Niestety wciąż mi się rozjeżdża przy wielu próbach. Pozdrawiam