Darmowy, klasyczny wzór CV do pobrania

Wzór szablon CV do pobrania

Kiedy publikowałam pierwszy wzór CV do pobrania, zastanawiałam się, czy ktokolwiek będzie z tego korzystał. Moje najśmielsze wyobrażenia na temat ilości pobrań nie sięgały nawet jednej dziesiątej tych faktycznie uzyskanych. Fajnie jest tworzyć coś, co naprawdę się przydaje, a jeszcze fajniej jest czytać wiadomości, w których chwalicie się nową pracą!

Przybywam dziś z kolejną odsłoną szablonu CV. Tym razem jest dużo bardziej klasycznie. Ten wzór nawiązuje odrobinę do tych modelowych form, które pamiętamy sprzed lat. Wiele osób nie potrafi się przekonać do odejścia od schematów, dlatego też pomyślałam, że może warto zaproponować świeżą, przejrzystą wersję tego, co znane i sprawdzone.


Ten wzór jest idealnym rozwiązaniem, gdy mamy pewność, że nasze CV będzie drukowane. Nie musimy się martwić o to jak całość będzie się prezentowała z marginesami, o to, czy kolory będą wyglądały jak należy. Duży nacisk położyłam również na to, czego często w samodzielnie tworzonych CV brakuje – czytelność. Nie ma absolutnie żadnych wątpliwości, gdzie spojrzeć, by znaleźć interesującą nas informację.
CV wzor szablon do pobrania

Podobnie jak w przypadku poprzedniego wzoru CV, udostępniam Wam plik w trzech formatach: psd, doc oraz docx. Do tej pory sprawdziły się bardzo dobrze. Poniżej, w rozwijanych listach znajdziecie pytania i odpowiedzi, które mogą się przydać w czasie edycji każdego z plików.

W jakich programach możesz edytować wzór CV?

  • Format .psd można otworzyć i edytować w Photoshopie.
  • Format .doc wyedytujesz w Wordzie. Projekt powinien się poprawnie wyświetlać również w jego darmowym odpowiedniku – Libre Office.

Niezbędne fonty:

EDYCJA PLIKU .PSD (ROZWIŃ)

Jak wyeksportować plik do .pdf?

W górnym menu wybieramy “Plik” > “Zapisz jako…”, a następnie z listy “Format” wybieramy “Photoshop PDF”.

Jak wstawić własne zdjęcie?

Rozwiń warstwę “Zdjęcie”, znajdź element “Zdjęcie CV” i kliknij na niego dwukrotnie – zostaniesz przeniesiony do osobnego okna. Tam wklej własne zdjęcie, zastępując nim przykładowe, a następnie zapisz plik (Ctrl + S) i wróć do projektu CV. Zdjęcie pojawi się automatycznie w okrągłej ramce.

Jak wyeksportować plik do .pdf tak, żeby nie ważył zbyt wiele?

Kiedy wyświetli się sporych rozmiarów okno z opcjami zapisu, odznacz opcję “Preserve Photoshop editing capabilities”.

EDYCJA PLIKÓW .DOC I .DOCX (ROZWIŃ)

O czym pamiętać, wstawiając własne zdjęcie?

Jeśli wstawimy własne zdjęcie do pliku, koniecznie musimy zmienić jego formatowanie. W tym celu klikamy na nie prawym przyciskiem myszy, wybieramy “Formatuj obraz”, szukamy zakładki “Układ” i wybieramy opcję “Przed tekstem”. Dzięki temu możemy ustawić je w dowolnym miejscu, bez zmian w formatowaniu tekstu.

Czy mogę wstawić własne zdjęcie tak, by automatycznie pojawiło się w takiej formie jak we wzorze?

Niestety, jest to możliwe tylko przy edycji za pomocą Photoshopa. W przypadku Worda lub LibreOffice, potrzebujemy wcześniej przygotowanego zdjęcia. Jeśli nie wiesz, jak zrobić okrągłe zdjęcie bez tła, zajrzyj do tego wpisu.

Jak wyeksportować plik do .pdf?

Wybieramy zakładkę “Plik” > “Eksportuj” i wybieramy “Utwórz dokument PDF/XPS”.

Dlaczego w LibreOffice wokół obrazków pojawia się białe obramowanie?

To sposób wyświetlania tego programu. Obramowanie pojawia się tylko w czasie edycji,  jeśli włączysz podgląd wydruku lub wyeksportujesz plik, powinno zniknąć.

Pobierz wzór CV:

Format psd     Format docx     Format doc

Zobacz pozostałe wzory CV